Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Olej na osłonie termicznej


krzysiek1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam nadzieję że któryś z kolegów będzie w stanie mi pomóc. Mój problem polega na tym że pojawia się olej na osłonie termicznej kolektora wydechowego od góry, ale w zasadzie tylko jak trochę dostanie po garach. Wymieniłem uszczelkę pod deklem, uszczelkę pod pompa vacum, bo trochę się pociła, kolektor ssący uszczelniony. Nie mam pomysłu skąd ten olej się bierze. Połączenie od odmy do turbo też sprawdzone. Mam już brak pomysłów. Może która z kolegów miał podobny przypadek. Proszę o pomoc. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś w stanie zweryfikować z czego ten olej Ci się sączy (dobrze byłoby wyczyścić dobrze to miejsce i okolice po czym przejechać się i sprawdzić skąd jest wyciek....

Uszczelki, które wymieniałeś dokręcałeś lekko jak się to ma czynić, bo jak pociągnąłeś za mocno to się odkształci i nie będzie uszczelniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie cały silnik umylem dokładnie, po myciu jakiś czas był spokój, wogole nie widać miejsca z którego może kapać, uszczelki dokrecalem z czuciem i dookoła nich jest sucho, taka zagadka ,? sączy się pod głowicy tylko dlaczego olej jest na osloni termicznej od góry? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja nie pomogę w takiej sytuacji, a nie będę się niepotrzebnie "mądrzył" bo nie znam i nie wiem jak ten Twój silnik wygląda, a co za tym idzie gdzie można szukać nieszczelności.

Starałem się dać ogólnikowe wskazówki, ale widać nie pomogło Ci to za bardzo....

Pewnie odezwie się któryś z kolegów, który zna/ma ten silnik i pomoże w usunięciu usterki.

Powodzenia w działaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...