Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie wzmacniacza antenowego 8D5 035 225 D


longer_xd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przeglądających, mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie pomóc w temacie.

Walczę ze słabo odbierającym radiem FM i wpadłem na trop wzmacniacza antenowego, który nie do końca jest podłączony. Tylna szyba nie jest oryginalna, więc była kiedyś wymieniana i skoro część wtyczek jest innych to całość nie została podłączona. Dolne wtyczki od radia i prawdopodobnie od ogrzewania szyby są podłączone okej, bo samo ogrzewanie działa. Problem pojawia się u góry, bo wtyczki są inne i zastanawiam się, czy mimo wszystko da się to jakoś podłączyć, żeby działało poprawnie.

DSC_0141.JPG

DSC_0142.JPG

Wzmacniacz antenowy 8D5035225D, samochód z anteną w szybie z tyłu (mam nadzieję). Jeśli ktoś ma schemat albo wiedzę jak to poprawnie podłączyć będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji dobrze byłoby się dowiedzieć, czy mogę sprawdzić wzmacniacz miernikiem, czy aby ten nie jest uszkodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest wciąż aktualny, bo mimo działania metodą prób i błędów fale radiowe dalej nie są zbierane jak trzeba, więc prosiłbym o pomoc jeśli ktoś wie, jak poprawnie podłączyć antenę w tylnej szybie.

Jak na powyższym zdjęciu widać, od wzmacniacza antenowego wychodzą dwa przewody: czerwony i czarny. Z tego co wyczytałem, to czerwony jest do anteny fal średnich i podłączamy go do trzech górnych pasków na szybie, tych co nie grzeją. Z kolei czarny jest anteną fal UKF i podłączamy go przewodu niżej (paski grzejące).

Jadnak po ściągnięciu boczka okazało się, że na samym dole szyby jest jeszcze jeden niepodłączony przewód i zastanawiam się co tam powinno iść - również przewód czarny fal ultra krótkich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...