Jump to content

Recommended Posts

Czy ktoś korzystał z bagażnika dachowego/bazowego w sedanie? Głównie interesuje mnie oryginalny Audi i w celu przewożenia roweru. 

Jak z komfortem i spalaniem? Bardzo źle, czy idzie gdzieś dojechać autostradą?

Zastanawiałem się też, czy nie zostają ślady na dachu albo czy uszczelki od drzwi się nie odkształcają przez te zaczepy, które pod nie wchodzą. 

Gdyby ktoś się kiedyś również zastanawiał.

Tak jak planowałem, kupiłem używane oryginalne relingi Audi, a do nich bagażnik Thule 561 z mocowaniem roweru za widelec.

Jest bardzo stabilnie - taki sposób mocowanie roweru zapewnia nieporównywalnie lepsze trzymanie niż popularne bagażniki łapiące rower za ramę. Same relingi mają gumowe podpory i nie zostawiają śladów na dachu, a metalowe łapy nie mają styku z lakierem, ale na wszelki wypadek podkleiłem je cienką pianką, żeby np. podczas montażu nic nie porysować. Uszczelki niestety trochę się odkształcają, ale póki co wystarczy, że ponaginam je ręką w przeciwną stronę i po dniu jazdy bez bagażnika już nie ma śladu. Oby na dłuższą metę też tak było.

Co do komfortu jazdy - trasa autostradą, przepisowo 130-140 km/h. Żadnych dodatkowych dźwięków, jest tak samo jak bez bagażnika. Spalanie 9.6L/100km. Chyba najniższe jakie do tej pory miałem, więc źle nie jest ;) 

IMG-0889.jpg

Przy szyberdachu gwizda. Ogólnie masz swój rower gdzie chcesz :kox:

IMG_20201009_153858.jpg