Skocz do zawartości
IGNOROWANY

błędne wskazania temperatury zewnętrznej czujnik


iwadrian

Rekomendowane odpowiedzi

B8 CAHA 2011 klima 3 strefowa

Mam taki problem, i po przeszukaniu forum i neta ogólnie, nie znalazłem nic podobnego.

Od jakiegoś czasu wskazania na desce rozdzielczej odnośnie temperatury zewnętrznej różniły się o jakieś 2 *C w górę od temperatury rzeczywistej. o.k można z tym żyć.

Jednak ostatnio czujnik (a raczej wskazania) zwariował. 

mianowicie: czujnik reaguje na spadki temperatury a nie reaguje na wzrost temperatury. 

Gdy temperatura spadne do np: 15 *C to takie wskazanie będzie się utrzymywać na desce rozdzielczej ale nie pójdzie w górę gdy temperatura na zewnątrz wzrośnie. 

Mogę podgrzewać czujnik do woli ale wskazanie pozostanie dalej 15*C. Gdy go schłodzę do np: 13*C to owszem zejdzie w dół ale po podgrzaniu w górę już nie pójdzie. Po dość mocnym podgrzaniu wyskoczył błąd o przekroczeniu górnej wartości, chyba w 01 ENGINE ale na desce rozdzielczej dalej stoi wartość do jakiej schłodziłem czujnik poprzednio czyli np 13*C.

Uprzedzając pytanie: Tak sprawdzałem na dwóch czujnikach i jest to samo. 

Zadnych błędów w klimie czy zegarach odnośnie temperatury zewnętrznej nie ma.

Jeszcze jedno: po odpięciu i ponownym podpięciu czujnika temp zewnetrznej wyskakuje błąd TPMS który powraca nawet po resecie TPMS w MMI. dopiero odpięcie akumulatora na chwilę rozwiązuje pojawienie się TPMS malfunction na desce rozdzielczej  i temp na desce pokazuje taką jaką ma czujnik, ale znowu dzieje się tak jak powyżej: temperatura będzie spadać ale w górę już nie pójdzie. 

Jakieś pomysły?

Edytowane przez iwadrian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem sam się rozwiązał. A właściwie rozwiązało go odłączenie i ponowne podłączenie akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...