Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z ABS i układem hamulcowym


MoreDoor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wymieniałem niedawno czujnik pod pedałem hamulca gdyż jak się okazało stary był wadliwy i nie miałem przez to świateł stop, a na tablicy rozdzielczej pojawiły się symbole ABS oraz ASR/ESP lecz system ABS funkcjonował zdaje się poprawnie, nie uświadczyłem żadnych z nim kłopotów przy mocniejszym hamowaniu (to było jeszcze nim odkryłem brak świateł stopu) ale po wymianie i usunięciu błędów zaczęły dziać się dziwne rzeczy tj. po odpaleniu wszystko jest w porządku i podczas jazdy ale pierwsze lepsze hamowanie powoduje ponowne zapalenie się ikonki ABS i reszty systemów opartych na nim, a i sam system nie działa w ogóle. Co jeszcze dla mnie ciekawsze po hamowaniu kiedy koła się zblokują ikonki gasną i ABS działa aż do następnego hamowania (choć nie zawsze ma to miejsce). Sytuacja dziś wymusiła na mnie jazdę autem i po około 5-10 minutach jazdy zapaliła się ikonka ręcznego, a także wyświetlacz komputerka ją pokazał z napisem BREMSE. Dwa dni temu poziom płynu hamulcowego był sprawdzany i nie zauważyłem by zmienił swoją objętość. Jutro najpewniej tym się zajmę bo problem widzę częsty na tym forum ale nie wiem co z tym ABS i czy jedno może mieć związek z drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz komputer i zczytaj błędy...mnie to trochę wygląda na problem sterownika ABS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...