Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jednoczesne Gearbox i Tire pressure Malfunction


konrad.t

Rekomendowane odpowiedzi

Od czasu do czasu jak odpalam auto (CDNC, S-tronic) i przerzucę na bieg wsteczny, dostaję komunikat Gearbox Malfunction Tire Pressure System Malfunction.
Jak już pojawiają się błędy to zawsze te dwa. Przy gearboxie mam komuniakat, że mogę jechać. Jak wrzucę na Drive to mogę normalnie jechać autem. Jak dodam gazu na wstecznym to auto nie jedzie, jakby było na luzie.

Jak zgaszę i zapalę auto ze dwa razy, to błędy znikają. U mechanika raz pojawiły się błędy:
- P174E00 - Zawór 3, druga część skrzyni biegów, usterka elektryczna. Nieciągle.
- 01315 - Elektroniczny moduł sterujący skrzynią biegów. Kody kontroli usterek. Nieciągły.

Innym razem po podłączeniu komputera nie było błędów.

Ostatnio błędy zdarzyły mi się dzień po dniu. Wcześniej rzadko.

Auto kupowałem w czerwcu. Sprzedawca zapewniał mnie, że auto jest po wymianie mechatroniki (nie mam na to żadnego papieru).

Chętnie przyjmę każdą pomoc. Czy ktoś jest w stanie podpowiedzieć co może być przyczyną?

Jeśli ktoś wie jak temat naprawić, to mogę nawet podjechać autem i się rozliczymy jak należy. Chciałbym tylko, żeby Audineczka chodziła jak należy, bez niespodzianek :) 

Edytowane przez konrad.t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję @wrclaguna.

Dobrze myślę, że żeby dobrać się do sterownika, muszę zlać olej i otworzyć skrzynię, bo sterownik siedzi w środku? Może to oczywiste, ale jestem motoryzacyjnym laikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...