Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z mutitronic.


MaTiX_lama

Rekomendowane odpowiedzi

Od niedzieli głupieje mi multitronic. Objawy są takie ze to co wrzucę wybierakiem nie zgadza się z faktycznym trybem. Np. Wrzucam R wchodzi N, itd. Dziwne jest to, ze przesunięcie jest dokładnie o 1. Tzn żeby wszedł wsteczny musze dać pomiędzy P i R, żeby było N musze dać R, jak wrzucam N skrzynia wchodzi w tryb awaryjny, ale wystarczy ze wrzucę P i sportem N to wchodzi D. Jak rusze na tym to przelacza na zmianę manualna, (ktora nie mogę sterować bo wybierak jest na N). Jak wrzucę D wchodzi S. Jak próbuje wrzucić S to wybierak zaskakuje spowrotem na D (czyli włączony jest dalej tryb S na którym mogę normalnie jezdzic). Natomiast żeby odpalić auto musze mocno docisnąć wybierak w przód żeby weszło P. Wybranie wybierakiem P skutkuje tym ze auto widzi to jako pozycje miedzy P i R. Dopiero docisniecie wybieraka mocno w przód (jakby "za" P) powoduje dopiero włączenie trybu P. Rozpisałem się ale trochę zbyt mi to podejrzanie wygląda, jak na typowa awarie sterownika. Są inne opcje? Olej w skrzyni wymieniany miesiac temu, zrobiłem na nim 2000 km. Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jeszcze jeden objaw. Gdy wrzucę N (wtedy wchodzi D) i ruszę autem przechodzi w tryb manualny. Dziwne jest to, że zmienia biegi tylko do 3. Potem już nie. Mogę jechać 80km/h, jest 4 tys obr. ale nie wrzuci 4. Schodzi normalnie. Nagrałem film jak to działa.

https://www.youtube.com/watch?v=_InEgYW6AkE

Naprawdę nikt nie wie?

Edytowane przez MaTiX_lama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...