Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem ze skrzynią s-tronic, 2.0 TFSI, quattro


roland1302

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, problem polega na łagodnym nie zrzucaniu biegu z D2 do D1 przy dojeżdzaniu do miejsca w którym chcemy sie zatrzymać. Ciągnie cały czas na D2 nawet i przy 2kym/h gdzie mogłoby juz dawno wrzucone D1. Gdy jednak juz sie zatrzymiemy do konca szkrzynia lekko szarpnie i jednak przerzuci do D1. Czasami zdarza sie ze gdy zatrzymiemy sie skrzynia tak jakby sie włączała i wyłączała cos podobnego do puszczania i wciskania sprzęgła w trybie pulsacji co 2 sekundy.

Szukam porady i pomocy 

Dzięki za każdą odpowiedź 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten problem. Na ciepłym oleju skrzyni działa idealnie, ale w zimę na mrozach to tragedia. 
Zauważyłem, że skrzynia nigdy nie zrzuca biegu z 2 na 1, a jedzie na 2, jak już się prawie zatrzymujesz, to robi półsprzęgło, po czym jest pełne zatrzymanie, rozsprzęglenie i gdy już stoisz, po chwili załączenie biegu 1 i oczekiwanie na ponowne ruszenie. Na ciepłym jest zawsze ok. Na oleju zimnym po zatrzymaniu wrzuca bieg 1 i chwilowo próbuje mocno zasprzęglić, aż obroty przygasają do 600RPM na ułamek sekundy i wraca do normy. Potem już jest poprawnie, czyli delikatnie skrzynia ciągnie do przodu ze spalaniem 1,2-1,6 litra.
Podczas mrozów -20stC spalanie czasami rosło do 2l i czuć było, że ciągnie za mocno do przodu na półsprzęgle. Po 3km i nagrzaniu już było ok.
Pewny przebieg 75tys, z czego 40tys zrobił u mnie. Dam znać jeśli coś się uda poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...