Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Nie działa ABS


mycha852

Rekomendowane odpowiedzi

witam klubowiczów!!

kupiłem niedawno audi a4 1.9 tdi 95 r. jakiś czas temu miałem dość gwałtowne hamowanie i okazało się, że ABS całkowicie nie działa, tak jakby był wyłączony. dziwne jest to, że na desce rozdzielczej nie świeci się lampka ABS-u, która syganlizowałaby jakiś błąd tego układu.

czy ktoś jest w stanie pomoć w temacie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj tematy o problemach wlasnie z ABS-em na forum bo jest ich bardzo duzo :gwizdanie: moze Ci to pomoze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapnij VAG i zczytaj błędy. Wtedy będzie można szukać i spekulować.

PS A lamka zaświeca ci się przed zapaleniem silnika, bo powinna się zaświecić i zgasnąć. Jak nie to może nic nie pokazuje bo żarówka padła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampka od ABSu w ogóle się nie zaświeca. ani przed uruchomieniem silnika ani po uruchomieniu. także możliwe, że jest przepalona żarówka.

a może być tak możliwość, że moje auto nie posiada ABSu?

albo np. że poprzedni właściciel z jakichś powodów wyłączył ABS (jeżeli to jest możliwe).

czy jak podłączę moje autko pod komputer to wykarze co jest nie tak??

z góry dziękuje za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej będzie jak zerkniesz pod maskę zobaczysz czy masz pompę. To takie ustrjstwo po prawej stronie przy zbiorniczku wyrównawczym do wspomagania. Podłączone są do tego rurki hamulcowe. A czy twoja fura to ma....hmmm. Wydaje mi się że powinna mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa ABSu jest tam gdzie powinna być..

teraz muszę podłączyć autko pod kompa i sprawdzić jakie ewentualne błędy wykarze.

jak będę miał wyniki to napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem u elektryka. wykazało, że czuknik abs-u lewy przedni udo wymiany. jaki jest koszt i jakiego producenta polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie kupiłeś? jakiej firmy? gdy miałeś niesprawny ABS to świeciła ci się kontrolka od ABS-u na kokpicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie wiem jakiej firmy był ten czujnik ,kolega ma sklep motoryzacyjny i sprowadził mi taki jak potrzebowałem ,musisz zajrzeć czy twój czujnik ma kostkę do czujnika klocków hamulcowych !!! W mojej audi jak padł czujnik obrotu koła bo tak sie to nazywa poprawnie to sie paliły dwie kontrolki ABS-u i ASR-u po wymianie skasowałem błędy i wszystko działa poprawnie jak dawniej... pozdrawiam HONZIK79

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...