Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z montażem haka


PabloOS1991

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Mam problem z zamontowaniem haka. Wygląda on tak jak na zdjęciu dołączonym do posta.

 

Sytuacja wygląda tak - kupilem auto z tym hakiem, użyłem go raz, wszystko działało jak powinno. Jednak stwierdziłem, że używam go na tyle rzadko, że postanowiłem go zdemontować. Problem był taki, że nie posiadam kluczyka. Zgodnie z tym co znalazłem na forum w różnych tematach, postanowiłem przekręcić zamek na siłę śrubokrętem. Udało się, hak zdemontowałem, a zamek jako tako działa - w sensie że moge normalnie bez problemów zablokowac i odblokować go śrubokrętem :)))

 

Problem pojawił się dzisiaj, kiedy chciałem ponownie zamontować hak. Wsadziłem go na swoje miejsce, i - jeżeli dobrze rozumiem zasadę montażu - "gałka" była w pozycji czerwonej czyli otwarta. Żeby go zamontować, należy założyć hak, i odciągnąć "gałkę" i przekręcić ją w stronę ZIELONEGO - czyli zamknięte. Czy ja to dobrze rozumiem? Problem jest taki, że ABSOLUTNIE nie mam siły żeby to przekręcić ręką, ta gałka praktycznie się nie kręci, dopiero z pomocą klucza hydraulicznego na siłę zdołałem ją przekręcić w pozycję zieloną. Hak jednak cały czas wypada.

 

Myślałem że coś tam się zacięło, napsikałem jakimś preparatem żeby ewentualnie coś tam poluzować, męczyłem się z pół godziny i nic, gałkę normalnie można "odciągnąć", ale za nic nie idzie jej przekręcić ręką. Koniec końców haka nie zamontowałem...

 

Jakieś pomysły, czy coś robię źle, albo czy ten hak może być po prostu uszkodzony? Ktoś miał podobny problem? :(:facepalm:

hak srak.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...