Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podniesienie mocy w AJM


tom3k.a4b5

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

od jakiegoś czasu zastanawiam się nad podniesieniem mocy w moim AJM.

Dużo czytałam na forum i jest kilka ciekawych rozwiązań.

To które najbardziej mi odpowiada to:

- montaż turbo od AWX

- montaż większego IC

- luźniejszy wydech, wycięcie kata

- soft na sterowniku od AJM

Teraz kilka pytań po kolei:

- turbo AWX:

z tego co wiem pasuje pod kolektor od AJM. Jedyne co trzeba zmienić to zainstalować przejściówkę na przewód doładowania. Czym różnią się te turbosprężarki? Mają inne wymiary "wewnętrzne" tzn. średnice wirników, większe muszle, lepsze przepływy? Jak wyregulować sztangę? Czym to zrobić? VCDS i kręcenie śrubami przy sztandze? Co z N75, do sterowania zmienną geometrią? nie będzie wpadał w tryb awaryjny? Większe ciśnienie doładowania? Trzeba coś modzić?

- montaż większego IC:

Ogólnie jaki wymiar i średnice przewodów doładowania, co z czujnikami które są na dolocie, chyba czujnik ciśnienia doładowania, nie jestem pewien. trzeba zmieniać czy może zostać?

-luźniejszy wydech, wycięcie kata

chciałbym wyciąć kata i zrobić jakiegoś downpipe, jaka średnica? co po wycięciu kata? co z sonda lambda? trzeba oszukiwać jakoś sterownik? jakiś emulator sondy czy nie jest to konieczne i sonda "sama sobie poradzi", montaż większego wydechu z zastosowanie tylko tłumika końcowego, jaki to ma sens i czy się opłaca? czy wystarczy samo wycięcie kata i zrobienie downpipe?

- soft na sterowniku od AJM

- ile kuca i niuta można osiągnąć po takich modyfikacjach jak wyżej i po zrobieniu pod to softu na sterowniku od AJM? Czy sterownik to obsłuży czy tez trzeba coś zmieniać? jakie bezpieczne przyrosty na seryjnym słupku, tłokach i głowicy bez przeróbek?

Wiem że takie projekty już powstawały i różnie to wychodziło, nie chodzi mi o zrobienie szatana bo nie jest to turbo benzyna tylko TDI ale do codziennej jazdy przydałoby się trochę więcej zapasu pod nogą.

Jeżeli mogę was prosić o wasze opinie, doświadczenia, podpowiedzi na ten temat.

Na pewno w śród forumowiczów są ludzie którzy po części będą mogli wypowiedzieć sie na powyższe pytania.

Proszę o luźną dyskusje na temacik :)

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...