Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Problem z dekielkami do felg


michael_1980

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was,

Kupiłem do swojej A4 B5 używane alufelgi z nowszego modelu w rozmiarze 7J16H2 ET42. Same felgi są w porządku, ale problem jest z deklami na tylnych kołach, gdyż nie da się ich założyć (musiałyby być dłuższe lub jakieś przedłużane), czego powodem jest wystająca część piasty.

Oto felgi przeze mnie zakupione:

http://www.allegro.pl/item589090813_audi_a_4_a_6_7_x_16_et_42_5x112.html

Proszę Was o pomoc jak rozwiązać ten problem, gdyż wygląda to mało ciekawie.

Może ktoś z Was zna gdzie coś takiego dorabiają czy może jest jakiś inny sposób.

[br]Dopisany: 07 Kwiecień 2009, 22:57_________________________________________________Tak się zastanawiam,

były wcześniej założone felgi z ET45 a teraz zmieniłem na ET42 - teoretycznie powinny bardziej wystawać na zewnątrz o 3 mm a wynika z tego, że one się cofnęły w głąb o tą odległość.

Może w takim razie trzeba zamontować dystans o szerokości 8-10 mm, choć nie wiem czy przy takiej małej różnicy to konieczne.

Proszę Was o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam,

były wcześniej założone felgi z ET45 a teraz zmieniłem na ET42 - teoretycznie powinny bardziej wystawać na zewnątrz o 3 mm a wynika z tego, że one się cofnęły w głąb o tą odległość.

Może w takim razie trzeba zamontować dystans o szerokości 8-10 mm, choć nie wiem czy przy takiej małej różnicy to konieczne.

Proszę Was o pomoc.

Teoretycznie to niemożliwe :tongue4: A jeżeli chodzi o dystanse to możesz ale nie musisz. Poczytaj temat o ET :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sam sobie odpowiedziałeś że problem możesz rozwiązać dystansem. Spokojnie możesz założyć nawet 20mm i nie będziesz narzekał że koło jest za bardzo schowane :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sam sobie odpowiedziałeś że problem możesz rozwiązać dystansem. Spokojnie możesz założyć nawet 20mm i nie będziesz narzekał że koło jest za bardzo schowane :wink4:

Dodam tylko ,że jeżeli zdecydujesz się na dystanse,to powinieneś wymienić szpilki na dłuższe :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam,

były wcześniej założone felgi z ET45 a teraz zmieniłem na ET42 - teoretycznie powinny bardziej wystawać na zewnątrz o 3 mm a wynika z tego, że one się cofnęły w głąb o tą odległość.

Może w takim razie trzeba zamontować dystans o szerokości 8-10 mm, choć nie wiem czy przy takiej małej różnicy to konieczne.

Proszę Was o pomoc.

Może się czepiam, ale wyjasnij jak sprawdziłeś, że felgi cofnęły sie o te 3 mm :gwizdanie: Mierzyłeś to jakoś czy "na oko" tak Ci sie wydaje? 3 mm dla oka jest praktycznie niezauważalne :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...