Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Syczenie od 1500RPM brak mocy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, Być może znajdę kogoś kto będzie mógł choć trochę nakierować mnie na rozwiązanie mojego problemu. Mój problem polega na syczeniu w kabinie, zaczynającego się od około 1500 obrotów oraz delikatnym zadymieniem na czarno przy mocnym wciśnięciu gazu. Czasami kiedy obroty wskoczą na 4 tys efekt jest taki jakby coś rozłączało turbinę ( totalny brak mocy i wtedy auto kręci się do maks 3 tys obrotów ). Wystarczy wtedy poprostu zgasić auto i odpalić je ponownie i wszystko teoretycznie wraca do normy. ( przepływomierz wymieniłem dwa razy ). Ponadto ostatnio zauważyłem pod maską dość duże zapocenie olejowe w okolicach właśnie turbo. Udało mi się uzyskać logi więc może z tego uda się coś odczytać. Proszę o pomoc w tym temacie i z góry dziękuje. 
 

Grupa 018: http://vaglogi.pl/log-018_791Mbly.html
Grupa 023: http://vaglogi.pl/log-023_YQy6N.html
Grupa 001: http://vaglogi.pl/log-001_54Wi1KU.html
Grupy 001, 004: http://vaglogi.pl/log-001_004_2SXUY5.html
Grupy 001, 004: http://vaglogi.pl/log-001_004_8Ljd0Q.html
Grupa 003: http://vaglogi.pl/log-003_yuCB58.html
Grupy 001, 003, 008: http://vaglogi.pl/log-003_008_001_PTiN80v.html
Grupy 003, 011: http://vaglogi.pl/log-003_011_LTTY1.html
Grupy 003, 011: http://vaglogi.pl/log-003_011_Q4LxduA.html
Grupa 004: http://vaglogi.pl/log-004_C3e62Mh.html
Grupa 008: http://vaglogi.pl/log-008_xySLPW.html
Grupa 010: http://vaglogi.pl/log-010_wu8d99.html
Grupa 011: http://vaglogi.pl/log-011_kNnHU.html
Grupy 010, 011: http://vaglogi.pl/log-011_010_2M40z.html
Grupy 010, 011: http://vaglogi.pl/log-011_010_uk0rlo0.html
Grupa 003: http://vaglogi.pl/log-003_JDLZ2.html
Grupa 011: http://vaglogi.pl/log-011_27bEHs.html
Grupa 001: http://vaglogi.pl/log-001_EyemPXa.html
Grupa 004: http://vaglogi.pl/log-004_2SDQz6z.html
Grupa 013: http://vaglogi.pl/log-013_jJqJb7.html

Edytowane przez maaaciuuulek

Opublikowano
3 godziny temu, maaaciuuulek napisał:

 Ponadto ostatnio zauważyłem pod maską dość duże zapocenie olejowe w okolicach właśnie turbo. 

A sprawdzałeś skąd to za pocenie olejowe ? 

trzeba dokładnie sprawdzić gumowe węże między turbo a silnikiem ,na pewno gdzieś jest nieszczelność i turbo słabo ładuje .stąd ten syk i wpadanie w tryb awaryjny

Opublikowano
  • Autor

Dziś wieczorem sprawdzę wszystkie węże i ich szczelność. Dam znać co znalazłem.

Opublikowano
  • Autor

Sprawdziłem i okazało się ze jest duży przepływ powietrza pomiędzy przepustnicą a wężem dolotowym ( podłożyłem pod oryginalny oring trochę gumy żeby bardziej wystawał) nic to nie dało bo przy 3800 rpm wywala powietrze jak z procy. Później zdjąłem wtyczkę z czujnika ciśnienia EGR i nagle przestało syczeć w środku ale nadal auto nie jedzie . Innych pomysłów nie mam, sprawdzałem tez chłodnice intercoolera ale nie jest zapchana. 

Edytowane przez maaaciuuulek

Opublikowano
  • Autor

Temat do zamknięcia. Finalnie znalazłem dziurę w rurze która jest za przepustnicą ( Łącznik przepustnicy i plastikowej rury ) . Po wymianie na nową wszystkie problemy ustały a auto ma moc. Dodam ze wszystkie przepływomierze były sprawne. Dziękuje za pomoc w rozwiązaniu problemu. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.