Jump to content

Obroty po wciśnięciu sprzęgła

Recommended Posts

Cześć! 
Jako że moje audi po dłuższym czasie spokojnej jazdy zaczyna mi robić psikusy - dlatego dodaję ten post, z prośbą o pomoc.
Problem polega na tym, iż na zimnym silniku po wciśnięciu sprzęgła obroty spadają normalnie do podstawowych. Natomiast gdy silnik osiąga temperaturę powyżej ok. 60st., zaczyna się dziać dziwne przygaszanie w momencie zejścia z obrotów. Ktoś może napisać - ,,te auta tak mają", ale nie - nie mają tak bo przedtem tego nie było, a co więcej, zdarzają się sytuacje, że przed zjazdem lub skrzyżowaniem auto potrafi zgasnąć w tym momencie.
Czy ktokolwiek miał taki problem? Dodam jeszcze raz, że dzieje się to tylko przy nagrzanym silniku.
Z kwestii błędów - brak
Odpinana przypływka - bez zmian
Świece, filtry powietrza, cewka, przewody zapłonowe , sondy - to wszystko jest w miarę świeże, dlatego wykluczam.

Proszę o pomoc, załączam film

Mam tak samo, pomoże ktoś? 

Cześć,

U mnie identyczne objawy na rozgrzanym silniku obroty przygasają, czasami nawet zgaśnie. Dodatkowo zauważyłem że przy odjęciu gazu jest delikatnie szarpnięcie (nie ma tej płynności), a przy oddawaniu gazu jakby małe opóźnienie. Dzisiaj zaślepiłem egr operacja się udała ale pacjent nadal chory nie pomogło. Będę wdzięczny za pomoc.