Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimatyzacja problem i diagnoza


Bartas9.6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dziwny problem z klimatyzacją, obczytałem wszystkie tematy i zgłupiałem... Problem polega na tym, że dmucha zimnym powietrzem tylko z lewego nawiewu kierowcy i z lewej części nawiewu na szybę. Po wejściu w vcds błędów brak, zrobiłem adaptacje i niby według kompa wszystko ok, ale problem nie ustępuje. Wszedłem sobie w bloki pomiarowe i zadziwił mnie fakt, że temperatura w kratce lewej to 9stopni, a na parowniku 22? Od czego zacząć zabawę? Wyciągać silniczek klapy czy jechać dobijać ?

Edit: 12.06
Wymieniłem dwa potencjometry ( ten od sterowania ciepło/zimno i ten z z dużym kołem co steruje nawiewami ), a resztę rozebrałem i przeczyściłem styki + lekko nasmarowałem. Powietrze w kratkach jakoby sie wyrównało, ale wjechałem na kanał i zauważyłem wyciek na wejściu węża do sprężarki, dlatego sądzę że ubyło czynnika i stąd też ten objaw. 

klimaa.jpg

Edytowane przez Bartas9.6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Udało się ustalić cokolwiek? U mnie problem podobny. Z jednej strony tylko działa i błędów brak. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.07.2021 o 10:44, lisek122 napisał:

Witam,

Udało się ustalić cokolwiek? U mnie problem podobny. Z jednej strony tylko działa i błędów brak. Dzięki

Tak, u mnie zakończyło się to na wymianie osuszacza i dławika. Po prostu osuszacz nie spełniał swojej roli i był zapchany ( oczywiście siedział ori czyli z 2007r, a zalecana wymiana podobno co  max 3-4lata ). Wymieniłem wszystko na NRF - osuszacz koszt 80zł i dławik 15zł. Układ nabity, sprawdzony i zrobione ozonowanie. Teraz klima hula jak zła i schodzi nawet do 3.6 stopnia i w końcu załącza sie drugi bieg wentylatora gdzie nigdy go nie słyszałem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...