Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyłączająca się klima i zbyt wysoka temperatura na autostradzie


piti82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Pacjent b6 2.4 + LPG

Jestem świeżo (3 tygodnie) po wymianie kompresora klimy (regenerowany), chłodnicy klimy, chłodnicy wody, osuszacza oraz 3 krotnym płukaniu układu klimy. 

Lecę sobie dziś A4 ze Zgorzelca na Kato i nagle przy ok 180km/h wyłączyła się klima...myślę padł regenerowany kompresor, super!   ale zwolniłem i po chwili klima znów ruszyła. Góra świętej Anny, gaz w podłogę i niemal na szczycie komunikat coolant między zegarami, klima przestaje działać, na zegarach 120°C. Zjechałem na stację, temp w momencie spadła. Postałem 40 minut na parkingu, sprawdziłem błędy (czysto), wentylator chłodnicy działa i dokulałem się do domu jadąc 120-150km/h.

Temperatura trzymała się ok 105-108°C, klima cały czas działała, nawet stojąc 20 min w korku na bramkach na klimie spadła do 99°C, a parę kilometrów przed domem znów pogoniłem aby zobaczyć temperaturę i nie przekroczyła 110°C. Dodam jeszcze, że jadąc na granicę nic się nie działo mimo 1,5h łącznego stania w korkach i podobnych prędkości.

Ja osobiście obstawiam uszkodzony czujnik na chłodnicy, który wydaje mi się że od wymiany zawyża wartości (na starej ori chłodnicy po mieście temperatura trzymała się 93-94°C, na nowej 99-102°C)

Myślę że opisałem to w miarę składnie. Wiem że w kompresorze jest termik który wyłącza go jeśli jest za wysoka temp. Ponoć w B7 w można ustawić, aby klimatronik ignorował info z ECU odnośnie temperatury, pytanie czy w b6 też się da???

Osobiście obstawiam wspomniany czujnik temp wody, ale jeśli ktoś coś to proszę o pomoc.

Edit: dziś krótka trasa 40km z prędkością 100-110 temp 100-101°C, przestawiłem też w adaptacji klimy w bloku 3 wartość z 1 na 0. Zobaczymy czy pomoże.

Pozdrawiam

Edytowane przez piti82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...