Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cieknącą maglownica, kilka pytań o naprawę.


michalp1992

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim. Mam problem ze wspomaganiem. Leje się z niego masakrycznie. Postanowiłem więc wymienić maglownicę. Jednak mam kilka pytań, bardzo proszę Was o pomoc.

1. Szukam po Allegro i widzę kilka rodzajów tych maglownic. Niby według Etki moja powinna być o numerach 8d2 422 052A lub 4D1 422 052. Jednak nie za bardzo jest w czym wybierać na tym portalu aukcyjnym. Znalazłem jedną (używaną) o numerze 8D1 422 066E która wygląda spoko i sprzedający dodaje węże, co też mi pasuje, bo nie wiem w jakim stanie są moje. Tylko nie wiem czy będzie pasować, wszystkie wyglądają podobnie, jedynie na oko czym się różnią, to niektóre mają jakiś dodatkowy siłownik (nie wiem czy to jakiś tłumik). U mnie nie wiem czy jest bo jeszcze tam nie zaglądałem. Czy można zastosować obojętnie jaką? Na sile wspomagania mi nie zależy, byle pompa nie wyła.

2. Czytałem opis demontażu i pojawia się mały problem. Chciałbym to sam zrobić, ale jedna śruba jest przykręcana od spodu. Czy faktycznie trzeba podnosić auto i próbować ją odkręcić za pomocą przedłużek, czy nie da się dostać jakoś do niej z boku, z nadkola lub z komory silnika?

3. Nowy płyn. Do tej pory zalewałem zielonym, czy nie lepiej zmienić na mineralny 85W90 GL-5? Czytałem że podobno wspomaganie pracuje ciszej i mniej się leje przez ewentualne nieszczelności.

Dlaczego nie chcę jej regenerować? Bo potrzebuję w miarę szybko auta a zanim wykręcę, zanim wyślę, itd. to minie tydzień. Do tego moja nie wiem czy nadaje się do regeneracji, a jeśli nie to minimum 700zł za taką musiałbym zapłacić. Auto też nie jest nowe i chcę, żeby tylko pojeździło przez jakiś czas.

Bardzo Was proszę o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...