Jump to content

Problem z odpaleniem po nocy. Bfb.

mico21
 Share

Recommended Posts

Witam problem jest taki że po nocy lub po dłuższym postoju odpala za 2 - 3 razem. Na ciepłym jest ok. LPG zakręcone. Co może być przyczyną gdzie szukać? 

Audi a4 b6 silnik BFB. 

http://www.vaglogi.pl/log-002_033_115_mTQ0e4o.html

Proszę o pomoc. 

Witam.

Pewnie pompa paliwa w baku niedomaga, na początek proponuję zmierzyć ciśnienie paliwa na listwie.Filtr paliwa może też wchodzić w grę i tutaj uprzedzę w razie wymiany tylko oryginalny filtr, na innych zazwyczaj same problemy. Miałem to samo, wymiana wkładu pompy paliwa i filtra załatwiła problem. Nie buczy Ci ta pompa w baku?

Ciśnienie było 2.8bara na postoju pompę zmieniłem na magnetti marelli ciśnienie na listwie podskoczyło do 3.7 bara na postoju. 

Filtr zmieniony 5 tys. temu na mann i było wszystko ok. 

trochę maławe, ale w sumie może być,powinno być 4bar, kup oryginalny filtr i go wymień, jak zamontowałem KNECHT i była lipa, dopiero oryginał rozwiązał sprawę. Szkoda,że nie dałeś wkładu pompy Pierburg, idealnie pracuje za oryginał i jest cicha.

19 minut temu, indyczes napisał:

trochę maławe, ale w sumie może być,powinno być 4bar, kup oryginalny filtr i go wymień, jak zamontowałem KNECHT i była lipa, dopiero oryginał rozwiązał sprawę. Szkoda,że nie dałeś wkładu pompy Pierburg, idealnie pracuje za oryginał i jest cicha.

Jeszcze sprawdzę pod vag. Po postoju jaka temperatura z czujnika. 

Temat do zamknięcia filtr orginał i autko pali i korekty są ok.