Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Głuche pukanie z lewej strony audi a4 b6 przód


Ernest20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wiem że było już dużo na podobne tematy ale mojego przypadku nie mogę znaleźć...

Opisuje mój problem zmagam się z głuchym stukaniem z lewej strony z przodu, stukanie występuje na drodze z kruszywa , wypuklenia na szosie.Wzialem się za wymianę zawieszenia wymieniłem praktycznie wszystko... Stuk nadal został , ostatnio wymieniałem końcówki drążków kierowniczych (robiłem zbieżność) zmieniałem dlatego że miałem problemy z zbieżnością (była źle ustawiona).Wymienilem końcówki drążków kierowniczych i stukanie się nasililo.Pojechalem na zbieżność pan mechanik ustawił w 30 minut noi tłucze tak samo jak po wymianie końcówek.Przed (było mniejsze).

Gdy ruszę za budę na boki ,lewo,prawo słychać wlasnie to stukanie...i jak złapie za drążek reakcyjny góra dół też właśnie słychać to stukanie.. pomóżcie....

 

Także zawieszenie sztywne , wymienione ( wachacze góra dół , poduszka silnika lewa , prawa OEM, poduszka skrzyni ( łączniki stabilizatora) końcówki drążków kierowniczych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, karol1981 napisał:

Wymieniłeś gumy na stabilizatorze??

Wlasnie to mi zostało zamówiłem jutro ma być 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, karol1981 napisał:

Wymienione gumy , dziś doszły tak samo , dźwięk z kilometra na kilometr coraz większy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to gumy były wywalone i pukało, sprawdź jeszcze jedną rzecz , jak masz dokręcone mocowanie amortyzatora ten trójkąt do którego górne wahacze są mocowane , w komorze silnika są 3 śruby 16  z takimi grubymi podkładkami na 2 z nich jak pamiętam ,tych bliżej silnika , może jak były przekręcane ktoś ni założył tej podkładki i tak stuka , sam taki numer odwaliłem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, karol1981 napisał:

U mnie to gumy były wywalone i pukało, sprawdź jeszcze jedną rzecz , jak masz dokręcone mocowanie amortyzatora ten trójkąt do którego górne wahacze są mocowane , w komorze silnika są 3 śruby 16  z takimi grubymi podkładkami na 2 z nich jak pamiętam ,tych bliżej silnika , może jak były przekręcane ktoś ni założył tej podkładki i tak stuka , sam taki numer odwaliłem .

Wiesz co będę wyciągał właśnie cały amortyzator we wtorek ... I patrzał myślałem też poduszkę amortyzatora. Ale sam nie wiem.

Te podkładki mają iść pod karoserię. ? Jak jest tuba widoczna z góry to mają być pod śruba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Ernest20 napisał:

Wiesz co będę wyciągał właśnie cały amortyzator we wtorek ... I patrzał myślałem też poduszkę amortyzatora. Ale sam nie wiem.

Te podkładki mają iść pod karoserię. ? Jak jest śruba widoczna z góry to mają być pod śruba?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Ernest20 napisał:

Wiesz co będę wyciągał właśnie cały amortyzator we wtorek ... I patrzał myślałem też poduszkę amortyzatora. Ale sam nie wiem.

Te podkładki mają iść pod karoserię. ? Jak jest tuba widoczna z góry to mają być pod śruba?

tak pod łbem śruby ma być podkładka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, karol1981 napisał:

tak pod łbem śruby ma być podkładka.

U mnie nie ma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Ernest20 napisał:

U mnie nie ma ?

To już wiesz co tak nap...la :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, karol1981 napisał:

To już wiesz co tak nap...la :D

Masz pomysł jakie? Dać? I pojedynczo wykręcić i dać podkladki? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Ernest20 napisał:

 

Tzn jedna , wykręcić dać podkładkę zakręcić i zresztą tak samo ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Ernest20 napisał:

Tzn jedna , wykręcić dać podkładkę zakręcić i zresztą tak samo ? 

Dokładnie tak , jak dobrze pamiętam przy tej najbliżej błotnika nie ma podkładki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, karol1981 napisał:

Dokładnie tak , jak dobrze pamiętam przy tej najbliżej błotnika nie ma podkładki 

Okej biorę się za robotę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, karol1981 napisał:

Dokładnie tak , jak dobrze pamiętam przy tej najbliżej błotnika nie ma podkładki 

Niestety to samo moze trochę ciszej... Hmm poduszka amortyzatora. ? Realne ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2021 o 17:40, Ernest20 napisał:

 

Poduszka mało realna , chyba że już zgniła ,bo to kawałem gumy nic więcej , ale możesz sprawdzić , rzuć okiem jeszcze na miejsce połączenia amora z wahaczem może tam masz jakiś luz , a i zobacz czy masz dobrze przykręcony akumulator  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...