Skocz do zawartości
IGNOROWANY

EVAP/SAI/Podcisnienie.


Koziar993

Rekomendowane odpowiedzi

AUDI A4 B6 1.8T BFB QUATTRO 2002R AVANT.

Witam , pokrótce postaram się opisać swój samochód i problem z nim związany.

Kupiłem A4 B6 rok temu w jak się okazało " średnim stanie" . Abstrahując od wnętrza ( ułamane elementy , plastiki , schowek itd ) po problemy pod maską , takie jak wycieki oleju , problemy ze wspomaganiem .... uszczelniaczami zaworów ? W każdym razie zrobiłem remont góry silnika - regeneracja głowicy , rozrząd, zawory , filtry itd itd.

Zmieniłem IC na większy z FMIC , wrzuciłem sztywny TIP , większe wtryski , czujniki , alternator itd itd na końcu doszedł  SOFT , usunięcie komputerowo SAI i Sondy lambdy + doszedł downpipe w wersji long. Wszystko od czasu kupna samochodu wyniosło juz około 15k, więc szedłem za ciosem i zacząłem ( według poradnika na a4klub i niemieckiego audizone) usuwać elementy wymienione w tytule.

1.Pompa SAI , poszła w 10min bez żadnych problemów ( brak błędów)

2.Egr czy inaczej COMBI zawór usunięty zaślepiony wszystko OK

3. Wyrzuciłem ezektor podpiąłem hamulce na " sztywno" przewody cisnieniowe zapętlone , zaworki zwrotne usunięte wszystko jak w opisie .

4 !EVAP! - i tu pojawia się problem. Wyrzuciłem i zaślepiłem przewód podciśnienia który szedł gdzieś pod kolektor, drugi przewód który szedł do TIPA podłączyłem z powrotem z zaworkiem zwrotnym do TIP. Według opisu mam ( jeśli dobrze kojarze ) mam podpiąc kostke N80 i przewod zostawić samopas ,niech idzie w atmosfere.

Piszę to wszystko ponieważ mam dwa błedy:

16825 - EVAP Emission Control Sys : Incorrect Flow

              P0441-002 Lower Limit Exceeded.

Przez ten błąd wyskakuje CHECK . Nie potrafię sobie już z tym poradzić, moze gdzieś popełniłem błąd i stąd moja gorąca prośba , czy możem mi ktoś pomoc na PRIV w jakiś dzien  , badz czy moge do kogos podjechac , ktoś do mnie ? Zapłace  oczywiscie , ale chciałbym zrobić to do porządku.

 

Mieszkam w woj. Opolskim . Kędzierzyn-Koźle .

Będę wdzieczny za każdą pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ! pomyliłem dział i nie potrafie tego usunac-.-!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...