Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Korozja z przodu, jak zabezpieczyć?


mozartos

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

Wczoraj dokładnie umyłem samochód i rok 2022 oprócz nowych podatków przywitał mnie również ogniskiem korozji przy lewym nadkolu oraz lewych drzwiach przy listwie w A4 B7 z 2005. Dołączyłem zdjęcie. Kiepsko to wygląda. Przyznam szczerze, że będzie to moja pierwsza przygoda z blacharką. Zakupiłem App r stop na rdzę, do tego jasny grunt epoksydowy oraz zaprawkę w kolorze nadwozia. Co jeszcze będzie potrzebne? I jak się do tego zabrać? Wszelkie porady bardzo miłe widziane. 

Zauważyłem, że osłona nadkola jest materiałowa - tego się nie spodziewałem. Czy polecacie też ją zmienić na plastikową (o ile jest)? 

20220107_125322.jpg

20220107_125301.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w swojej byłej b7 zabezpieczałem domowym sposobem tak: luźną rdzę zdrapywałem, cortain F na 24h zostawic, następnie podkład epoksydowy nakładasz cienko pędzelkiem dwie warstwy w odstępach 4h, po każdej aplikacji dogrzewasz suszarką, następnie 2-3 warstwy zaprawki/lakier, również dogrzewasz suszarką, wytrzymało mi tak na 3 lata i sprzedałem a4.

Fakt faktem że takich ognisk jak u ciebie nie miałem, jedynie na tym zagiętym rancie do wewnątrz, u ciebie już to wyszło na zewnątrz także mogło to już ruda głebiej wniknąć w blachę. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...