Skocz do zawartości
IGNOROWANY

EGR i Zamykające się drzwi


Michał11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

1. Po wymianie EGR ciągle miga kontrolka od świec żarowych i pokazuje błąd P0403 nie mam pojęcia z jakiej przyczyny jeśli ktoś by mógł pomóc byłoby super.

2. Podczas jazdy centralny zamek zamyka i otwiera drzwi po każdym zatrzymaniu się i ponownemu ruszeniu dzieje się to samo zamki zamykają się i otiwerają. Kiedy już kończę jazdę wychodzę z auta zamykam drzwi po chwili otwierają się szyby a jak już zamknę centralnym zamkiem to kilkanaście razy auto się zamyka i otwiera:( jeśli ktoś ma jakieś pomysły na te 2 usterki proszę o pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. Wymieniales egr bo stary padl? Na jaki wymieniles? Nowy ori czy jakiś zamiennik czy uzywka? 

Ad 2. Jakies bledy z modulu komfortu? Patrzyles czy mk nie jest zalany? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, FishBB napisał:

Ad 1. Wymieniales egr bo stary padl? Na jaki wymieniles? Nowy ori czy jakiś zamiennik czy uzywka? 

Ad 2. Jakies bledy z modulu komfortu? Patrzyles czy mk nie jest zalany? 

1.Egr wymieniłem bo na komputerze pokazywało że nie do końca się otwiera i zamyka dlatego nie kombinowałem z czyszczeniem tylko odrazu kupiłem nowy zamiennik.

2 Nie ma żadnych błędów na module był tylko błąd na zamku od strony kierowcy i został wymieniony na nowy i to też nic nie dało. A nie patrzyłem jeszcze na Mk bo pierwsze chciałem wyeliminować błąd z drzwiami bo ktoś powiedział że tak może dziać się od zamka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. A teraz z nowym co ci komp pokazuje? Przy starym wystepowal ten sam blad? Jezeli w starym bylo dokladnie to samo to moze byc cos z wiazka, jezeli nie to obstawialbym na felerny zamiennik. 

U siebie tez wymienialem egra bo mialem wylamane zeby na zebatce i nie lapalo we wszystkich zakresach. Zastanawiałem sie nad zamiennikiem lub ori uzywka bo nowka ori trochę kosztuje. Po przeczytaniu wielu opini stwierdzilem ze nie warto kupowac zamiennika bo roznie z nimi bywa i czesto swiruja. Kupilem uzywke na allegro od firmy zajmujaca sie sprzedaza uzywanych części. Oczywiście pisalo ze wszystkie zawory sa sprawdzone przed wysylka. Jeszcze przed zakupem pisalem zeby to potwierdzic i ze napewno jest to ori. Zaawor przyszedl, juz mi sie nie podobalo bo spod plastikowej klapki doslownie sie lalo- czyscili zawory chyba w dosłownej kąpieli... Na zaworze brak jakichkolwiek oznaczen vdo/siemens/continental, a na dodatek gwint od sruby mocujacej rurke spalin zjechany do zera. Nawet tego nie zakladalem tylko napisalem do sprzedajacego. Nie zdarzylem sie jakkolwiek dogadac czy chce zrezygnowac z zakupu a oni wyslali mi drugi zawor na wymiane. Jak przyszedl to co prawda znow lalo sie z niego, ale mial oznaczenia producenta i cale gwinty. Jednak co z tego jak zebatki praktycznie nie mial wiec nie pracowal. Po tej akcji kupilem nowke ori vdo i mam spokój... 

 

2.Czyli po wymianie zamka blad zniknal i nie ma żadnych ale sam problem z samoczynnym otwieraniem/zamykaniem pozostal? Jezeli tak to przyczyny szukalbym w samym module komfortu lub sterowniku w drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, FishBB napisał:

1. A teraz z nowym co ci komp pokazuje? Przy starym wystepowal ten sam blad? Jezeli w starym bylo dokladnie to samo to moze byc cos z wiazka, jezeli nie to obstawialbym na felerny zamiennik. 

U siebie tez wymienialem egra bo mialem wylamane zeby na zebatce i nie lapalo we wszystkich zakresach. Zastanawiałem sie nad zamiennikiem lub ori uzywka bo nowka ori trochę kosztuje. Po przeczytaniu wielu opini stwierdzilem ze nie warto kupowac zamiennika bo roznie z nimi bywa i czesto swiruja. Kupilem uzywke na allegro od firmy zajmujaca sie sprzedaza uzywanych części. Oczywiście pisalo ze wszystkie zawory sa sprawdzone przed wysylka. Jeszcze przed zakupem pisalem zeby to potwierdzic i ze napewno jest to ori. Zaawor przyszedl, juz mi sie nie podobalo bo spod plastikowej klapki doslownie sie lalo- czyscili zawory chyba w dosłownej kąpieli... Na zaworze brak jakichkolwiek oznaczen vdo/siemens/continental, a na dodatek gwint od sruby mocujacej rurke spalin zjechany do zera. Nawet tego nie zakladalem tylko napisalem do sprzedajacego. Nie zdarzylem sie jakkolwiek dogadac czy chce zrezygnowac z zakupu a oni wyslali mi drugi zawor na wymiane. Jak przyszedl to co prawda znow lalo sie z niego, ale mial oznaczenia producenta i cale gwinty. Jednak co z tego jak zebatki praktycznie nie mial wiec nie pracowal. Po tej akcji kupilem nowke ori vdo i mam spokój... 

 

2.Czyli po wymianie zamka blad zniknal i nie ma żadnych ale sam problem z samoczynnym otwieraniem/zamykaniem pozostal? Jezeli tak to przyczyny szukalbym w samym module komfortu lub sterowniku w drzwiach.

1. Teraz komp mi pokazuje błąd P0403 możesz sobie wpisać w google tam jest dokładnie on opisany. Zanim kupię następny bo wywaliłem za niego 520zł to czy nie wymienić kostek które są do EGR i elektromagnesu bo w tym błędzie jest napisane że może być to styk kostki. Nie rozumiem jednak co w tym błędzie oznacza przesilenie masy, bo z autem nic się nie jedzie tak naprawdę nie dławi się ani nic tylko ta lampka tak boli że jasny c**j.

2. Tak po wymianie błąd zniknął ale problem pozostał nadal.Wymienię moduł i zobaczę co będzie się działo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dodam jeszcze że na starym nie było żadnego błędu zamontowany został nowy wyskoczył ten błąd i dla testu na sucho został podłączony Stary i ma tym starym ten błąd też był już i nie idzie go skasowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wyglada jakby problem byl z instalacja, przepatrz wiazke i kostke bo moze przy wymianie egra sie cos uszkodzilo i gdzies nie styka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...