Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne rzeczy z ABS, czujnik, piasta A6 C5


misiekA80

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. 
Borykam się jakiś czas z dziwnymi objawami w swoim A6.
Zaczęło się od tego że zaświecil się ABS na desce rozdzielczej.  Szybko sprawdziłem wszystkie czujniki VAGiem.  
Trafiło na czujnik lewy tylny w belce, a dokładnie wchodzący w łożysko z piasta. 
Zdołałem wypiac zabezpieczenie i już miałem czujnik z kawałkiem jakby blachy od łożyska w rękach...
Do tego czasem w trakcie jazdy słychać jakby bicie koła z prawego tyłu.  Niekiedy słychać ten dźwięk, ale bywa że 2 tygodnie jest cisza, tak jak z kontrolką ABS. 
Wiem już, aby czujnik siedział dobrze, muszę wymienić całe łożysko z piasta z obu stron najlepiej. 
 1.czy czasem niedziałający czujnik co wnioskuje że nie styka czasami,  może się przyczyniac do tego, że np prawe koło dohamowuje wtedy bardziej lub ABS działa i rozlacza co chwilę? 
2. Czy od serwa hamulców lub pompy vacum mogą być takie cyrki? 
3. Pedal hamulca wpada przy hamowaniu jakby hamować na lodzie,  to się wiąże z tym że jest problem z czujnikiem koła tylnego? 
Uprzedzam że wszystkie 4 zaciski są po regeneracji,  z przodu nowe tarcze + klocki, z tyłu tarcze 2 letnie + nowe klocki.  Łożyska z przodu robiłem 2 lata temu.  Z tylu łożysk nie ruszalem. 
Przewody hamulcowe z tyłu obydwa nowe roczne,  z przodu są ok, brak oznak zużycia.  Płyn hamulcowy wymieniany w tym roku ciśnieniowo maszyną.  
Najgorsze jest to, że bywa przez tydzień cisza,  żadnej kontrolki, żadnego hałasu...
Udało mi się dziś nagrać film z dźwiękiem, link zamieszczam poniżej.
Miał ktoś z was takie problemy? 

https://www.transfernow.net/dl/20220204Or8AFIQN/tUqtVRm6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...