Skocz do zawartości
IGNOROWANY

a4 b7 problem z odpalaniem


tomko149

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 

mam problem z moim silnikiem, wiem pewnie temat w czeluściach forum był już poruszany niestety muszę temat szybko ogarnąć a i jak wpisywałem w googlach zagadnienie które mnie interesuje  to nie dostałem jednoznacznej odpowiedzi 

Czyli tak

zaczęło się od wymiany świec na nowe wstawiłem takie z średniej półki cenowej wymieniałem bo nie równo odpalała i ciężko (tylko rano po nocce ) po wymianie świec rano wsiadam  do auta i to samo długo kręci  dym biały  i jakoś odpaliła. Problem nierównego odpalania z rana i dymu  jak był tak jest dalej. ( na ciepłym odpala od strzała elegancko). Rano odpalała ciężko rozrusznik kręcił jakby mało prądu miał, wrzuciłem nowy aku ale i to nie pomogło. Dałem do elektryka samochodowego, myślałem że coś z rozrusznikiem i tu mnie na drugi dzień zdziwił bo mówi mi, że wszystkie świece są spalone  i faktycznie były nówki spalone.  podobno źle dobrane. kupiłem nowe Bosh'a wymienione rozrusznik zregenerowany  i w dalszym ciągu odpala z rana na zimnym źle. Znaczy jest lepiej niż poprzednio bo kręci krócej ale wciąż według mnie ma ciężko  i jednak dymem zakurzy (przy temperaturze około 2stopni) . Wyczytałem i dopasowałem  występujące objawy do uszkodzonego przekaźnika świec żarowych. (układ wstępnego grzania) ale jest też podobno takie coś co się nazywa sterownik czasu grzania świec?   na stronach z częściami obie te części wyglądają tak samo czy to jest po prostu inna nazwa tej samej części ?. Dodam że wywalił  check,  błąd z grzaniem świec, natomiast wyskoczył on przed wymianą świec na te Bosh'a i jeszcze go nie skasowałem czy to może być przyczyną dalszego złego odpalania czy to raczej ten przekaźnik ? 

Pozdrawiam 

Edytowane przez tomko149
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit

Dorwałem się do tego przekaźnika  udało mi się wyjąć  pokrywę sterownika bez zdejmowania podszybia ale żeby ją wsadzić  trzeba jednak je zdjąć 

Mianowicie wyjąłem ten mały przekaźnik przedzwoniłem miernikiem  i  cewka przekaźnika jest upalona  mam nadzieję że wymiana pomoże dam znać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...