Skocz do zawartości
IGNOROWANY

skrzynia manualna


PrzemekA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przeglądałem forum i nie znalazłem podobnego wątku. Jeśli jednak coś pominąłem najmocniej przepraszam.

Jak w opisie posiadam A4 z manualną skrzynią biegów. W katalogach doboru firm olejowych niestety nie mogę takiej wersji znaleźć. Moje pytanie do użytkowników w jakiej specyfikacji dobrać olej do skrzyni manualnej (75W-90 /140 czy jakiś specyfik typu ATF) kwestię sympatii do producentów pomińmy, chociaż na czym z ciekawości jeździcie z chęcią wysłucham (Audi chyba zaleca Castrola).

Aha i tak trochę z innej beczki z racji tego, że wersja jaką posiadam jest z quatrro i przeczytaniu kilku instrukcji nt. A4 B9 mam nietypowe pytanie w skrzyni znajduje się mechanizm różnicowy? Nie ma tu żadnej skrzynki rozdzielczej, dyfra, itp? Oczywiście z tyłu jest, ale przy samej skrzyni wszystko w skrzyni biegów?

Czy w tych mechanizmach też są korki z tworzywa - tak jak w misce olejowej (wyczytałem w innym wątku).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogoś interesowało to ciężko wg jakiegokolwiek katalogu coś dobrać (firm olejowych). Zakupiłem olej w aso. Przyjemność zacna 1l ok. 190 zł. Oleju wchodzi 1,8 litra.

G 052 549 A2.

 

IMG_20220512_070949.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...