Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Blokujące się nawiewy klimatyzacji


marioo444

Rekomendowane odpowiedzi

Opiszę mój problem, trochę wydaje mi się nietypowy. Gaz jest, sprężarka działa, błędów na kanale 8 w VAG brak. Jeśli ustawię klimatyzację na AUTO i LO, to chłodzi mocno, klapy nawiewu wieją zimnym powietrzem, wszystko pięknie, ale jak przestawię na powiedzmy temp. 20 stopni, to trochę pochodzi i zaraz nawiew się zamyka i każde ustawienie temperatury inne niż LO "nie daje rady" ponownie przywrócić nawiewu z kratek. Słychać, że klima chodzi i "wieje" jakby w środku, ale nie puszcza powietrza przez kratki. Tak się dzieje przy obiegu NIE-zamkniętym. Po włączeniu obiegu zamkniętego wszystko działa tak jak powinno, tzn. nawiew jest i w zależności od temperatury wieje albo mocniej albo słabiej, czuć, że dmucha z kratek itd. Kilka razy robiłem przywracanie ustawień fabrycznych wg kroków, jak w temacie: nastawy podstawowe , wszystko przechodzi chyba ok, na końcu są zera, słychać oczywiście klapy itd., ale efektu brak. Mam dach solarny i zauważyłem też, że pomimo, że wentylator napędzany dachem słychać to powietrze nie jest wpuszczane do środka przez kratki.

Ogólnie zachowuje się to tak, jakby w obiegu normalnym jakiś czujnik wykrywał, że w kabinie jest już wystarczająco zimno i zamykał klapę nawiewów lub coś w tym stylu. Gdyby był jakiś błąd na którym można by się oprzeć, ale nie ma żadnych.

Czy ma ktoś jakiś pomysł, co mogę jeszcze zrobić ? 

Edytowane przez marioo444
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...