Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1-strefa uszkodzona prawa klapka mieszania powietrza


Bodo33

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Wrociłem właśnie z diagnozy klimatyzacji od dobrego warsztatu. Główny problem jest taki, że są dwie klapki mieszania powietrza cieple-zimne jak pod 2-strefy z tymże u mnie jest tylko 1strefa. Zrdobione jest to tak, że ta od strony kierowcy wysterowana jest bezpośrednio przez silniczek z przekładnią a od strony pasazera klapka połączona jest plastikowym cięgnem od pierwszej klapki,  w założeniu klapki mają jednakowo być wysterowane. Niestety o ile lewa klapka pracuje poprawnie, to ta z cięgnem jakoś sie uszkodziła i nie domyka w rezultacie od strony pasażera wieje ciepełko a samo chłodzenie zbija temperaturę do ok 12 stopni. Ten warsztat z racji obłożenia i czasochłonności nie podjął się naprawy.

Mam więc prosbe o pomoc i wskazówki, jak samodzielnie sobie poradzić z taką naprawą. Może ktoś to juz robil. Potrzebuje generalnie jakichś przewodnikow czy tutoriali.

Przy okazji, jeśli są u mnie dwa kanały mieszania powietrza to czy łatwo będzie przejść na 2-strefy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem do wymiany silniczka V68. Niestety o zgrozo wogóle nie wystartował, jest komunikat błąd komunikacji. Stary silniczek działa, ale nie wiem czy jest sprawny. Chciałem zrobić nastawy podstawowe, ale dziwnym trafem mam nieaktywne bloki pomiarowe oraz wygaszone przełączenie do nastaw (04). czy wie ktoś co tu się dzieje i może pomóc?

10.JPG

20.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Była wada fabryczna drążka (cięgna) sterującego. Drążek był za krótki i nie domykał klapki przy stronie pasażera. Na szczęście jest dobry dostęp, nie trzeba zdzierać głównej deski. Wystarczy ściągnąć dolne obudowy, odpiąć drążek, pogrzać opalarką i odpowiednio wydłużyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...