Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Przegrzewanie się koła

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dzien dobry.

Mam problem z lewym tylnym kołem, otóż strasznie się grzeje. Wymieniłem w nim zacisk, bo tamten nie odbijał, ale teraz jest jeszcze gorzej, bo felga jest strasznie gorąca. Byłem u mechanika i niby wszystko ładnie odbija, więc nie wiem co może być przyczyną. Łożysko niby cale, więc może jakieś pomysły?

Z góry dziękuję.

Opublikowano

Miałem podobnie, ale prawy tył. Po zdjęciu koła na trasie zauważyłem, że dźwignia ręcznego w zacisku nie cofnęła się do oporu - ok 10 mm. Cofnąłem młotkiem i zdjąłem linkę. Było lepiej. Wymieniłem zacisk. Koło na lewarku obracało się luźno, ale do pierwszego zahamowania. Pchnięte wykonało tylko 1/4 obrotu. Wymieniłem 2 linki ręcznego (chyba niepotrzebnie) ale nic nie dało. Podobnie jak wymiana jarzma. Pozostało tylko wymienić tarczę (była porowkowana po obwodzie) - jedna całość z piastą + łożyska i zimmering. Czyli wymieniłem wszystko i koło zakręcało się o 1 obrót, gdy drugie - 3 obroty. Po 10 km tarcza grzała się do ok. 70 oC, gdy LT tylko 25 oC. Kilka razy odpowietrzałem układ, w tym VAG-iem pompę ABS - nic nie zmieniło. Uznałem, że musi się dotrzeć. Pojechałem w trasę ok. 1000 km. Grzało się coraz mniej, a po powrocie dało się zakręcić już o 1 i 1/3 obrotu. Nadal jest cieplejsze ok 20 stopni od sąsiada, ale już nie ma co wymieniać i do dziś nie znam przyczyny powyższego. Wydaje się, że tłoczek zacisku nie cofa się dostatecznie po hamowaniu, no ale nowy? Nie jest zapieczony, bo się obraca lekko. Tyle na ten temat, nie wiem, czy coś pomogłem?

Opublikowano
  • Autor
12 godzin temu, cetyr napisał:

Miałem podobnie, ale prawy tył. Po zdjęciu koła na trasie zauważyłem, że dźwignia ręcznego w zacisku nie cofnęła się do oporu - ok 10 mm. Cofnąłem młotkiem i zdjąłem linkę. Było lepiej. Wymieniłem zacisk. Koło na lewarku obracało się luźno, ale do pierwszego zahamowania. Pchnięte wykonało tylko 1/4 obrotu. Wymieniłem 2 linki ręcznego (chyba niepotrzebnie) ale nic nie dało. Podobnie jak wymiana jarzma. Pozostało tylko wymienić tarczę (była porowkowana po obwodzie) - jedna całość z piastą + łożyska i zimmering. Czyli wymieniłem wszystko i koło zakręcało się o 1 obrót, gdy drugie - 3 obroty. Po 10 km tarcza grzała się do ok. 70 oC, gdy LT tylko 25 oC. Kilka razy odpowietrzałem układ, w tym VAG-iem pompę ABS - nic nie zmieniło. Uznałem, że musi się dotrzeć. Pojechałem w trasę ok. 1000 km. Grzało się coraz mniej, a po powrocie dało się zakręcić już o 1 i 1/3 obrotu. Nadal jest cieplejsze ok 20 stopni od sąsiada, ale już nie ma co wymieniać i do dziś nie znam przyczyny powyższego. Wydaje się, że tłoczek zacisku nie cofa się dostatecznie po hamowaniu, no ale nowy? Nie jest zapieczony, bo się obraca lekko. Tyle na ten temat, nie wiem, czy coś pomogłem?

Bardzo Pan pomógł, bo przede wszystkim poświęcił mi Pan czas na odpisanie. Będę dalej obserwował, bo dziś zauważyłem że jest zdecydowanie chłodniejsza niż na samym początku.

Dziękuję za odpisanie.

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.