Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dodatkowe zegary .


Koziar993

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , postaram się pokrótce przybliżyć jak można zrobić dodatkowe zegary w słupkach , żeby wyglądało to dość schludnie i bez wkrętów.

 

Na start potrzebujemy

- Żywice + utwardzacz i maty np.

ALLEGRO.PL

- Szpachle " elastyczną "

ALLEGRO.PL

-Bądź zamiast szpachli zwykłą POXILINE

-Kubeczki na zegary są uniwersalne ( mnóstwo tego na allegro ).

 

Demontujemy słupek , na którym mają być zegary ,  dopasowujemy kubeczki tak żeby idealnie przylegały do słupka.

WAŻNE !!!

"KUBECZKI"  z allegro nie pasują idealnie , trzeba je samemu przycinać np. szlifierką i pamiętać żeby zrobić miejsce między jednym a drugim bo można mieć problem z włożeniem dodatkowego zegara ( firma ADDCO mają dość spory tyłek u mnie również był problem z osadzeniem dolnego zegara , inne firmy są już "cieńsze" ).

 

Kolejnym krokiem jest przymocowanie na taśmę "kubeczków" do słupka i dopasowanie w aucie czy na pewno dane ustawienie Wam pasuje .

(dodam , że część którą nie będziemy używać warto czymś zabezpieczyć ( strecz , folia itp , zeby się nie ubrudziło ) .

Jeśli mamy dopasowane miejsca na kubeczki , można odrysować je jakimś markerem , zrobić otwory wiertłem i przystąpić do kolejnego kroku.

Materiału nie trzeba ściągać , ale można. Według własnego wyboru.

Przykładamy kubeczki , nacinamy mate szklaną i kładziemy - na kubeczki , od boków ,na każdy róg. Nie żałujcie sobie , jak wszystko nakładać macie na instrukcji puszki. Róbcie przerwy między warstwami żeby mata się nie ślizgała.

Jeśli wszystko Wam wyschło , około 24h powinno wystarczyć przechodzimy do nakładania POXIPOLU  , bądź szpachli elastycznej.

 

WAŻNE!!!

Osobiście polecam POXIPOL , ponieważ jest on również używany do modelowania kierownic w naszym aucie , np ścięcie kierownicy , albo bicepsy i łatwiej się nakłada niż szpachla.

Jeśli ktoś się decyduje na szpachle to tylko elastyczna , ponieważ przy temperaturach bądź pracy auta inne mogą pękać .

 

Lecimy dalej , jeśli już macie nałożoną szpachle / klej to po wyschnięciu przechodzimy do obróbki .

Ja szlifowałem ręcznie , chyba że nałożyłem zbyt dużo szpachli to pozwoliłem sobie wziąć maszyne.

Po takiej obróbce wystarczy dać do obszycia , malowania , flokowania jak kto uważa. Ja osobiście dałem do flokowania połowę słupka w czarny kolor .

Kolorów do floku jest mnóstwo , nawet znajdziecie pod ORI wnętrzne.

 

 

 

242003631_2898461693611136_7117462337957746166_n.jpg

275159090_369977878126161_3128768442299011249_n(1).jpg

275173125_266818675631261_5578836221012653229_n.jpg

Edytowane przez Koziar993
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...