Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T BFB odpala za drugim razem


punx93

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

Jak w tytule mam problem z odpalaniem. Pozwólcie, że zacznę od początku.

Pewnego dnia w drodze do pracy 3x zgasł mi samochód. Za każdym razem po dłuższym kręceniu samochód odpalał. Tego samego dnia notorycznie włączający się wentylator rozładowywał do zera akumulator. Okazało się, że zalana była obudowa ECU, a przekaźnik 219 (443 951 253 AA) był w dość zaawansowanym stadium rdzewienia. Wymieniłem go na zamiennik VEMO V10-71-0001 i od tamtej pory problem szalejącego wentylatora minął. Bodajże po 2 dniach pojawił się problem z odpalaniem - silnik startuje od tamtej pory za drugim razem. Przez niecałe 2 sekundy silnik pracuje nierówno ale potem jest w porządku i wchodzi na obroty, podczas jazdy nie ma żadnych problemów ani spadków mocy.

Zakręciłem gaz - problem dalej występuje. Cewki są ok. VCDS poza sporadycznymi błedami 16683, 18010, 17511, 16804 (kata nima) nie pokazuje nic szczególnego.

 

Czy możliwe jest, że winowajcą jest nieoryginalny przekaźnik 219? Nie jest przypadkiem odpowiedzialny za pompę paliwa? W internecie znajduję same sprzeczne informacje na ten temat.

Może problemem jest filtr paliwa? Zmieniałem go rok temu na zamiennik z Mahle. Problem z odpalaniem pojawił się nagle. Gdyby uszkodził się regulator problem nie narastał by stopniowo?

 

Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek podpowiedź!

Pozdrawiam

 

PS. Zapomniałem dodać. Przed tym wszystkim notorycznie świecił się Check który miał związek z instalacją LPG, niestety nie mam kodu błędu. Teraz Check zgasł i się nie pojawia. Trochę mnie to zastanawia :)

Edytowane przez punx93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...