Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czyszczenie/wymiana lamp


Marta.Gce

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Jestem tu nowa. Od miesiąca jeżdżę audi a4 B5 1999r, zauważyłam że lampy kiepsko świecą. Wcześniej jeździłam starą astrą i a tam wystarczyło wymienić żarówkę jak sie przepaliła i problem z głowy. Audi jest bardziej skomplikowane :P

 

Już miałam kupić nowe żarówki ale pojechałam do mechanika na wymianę oleju i powiedziałam mu o tych żarówkach. Niestety dowiedziałam się że problem nie jest w żarówkach tylko w lampie. Dał mi 2 opcje; kupić nowy zamiennik albo wyczyścić te lampy. 

 

Nowy zamiennik kosztuje ok 600 zł, a czyszczenie od 300 do 600 zł w różnych serwisach (ok 4-5 dni roboczych) 

Dowiedziałam się również że zamiennik często po 1,5 - 2 latach matowieje i znowu trzeba wyczyścić. 

 

Czy konieczne jest czyszczenie lamp w środku? Czy wystarczy porządnie wyczyścić na zewnątrz?

Macie jakieś sprawdzone firmy lamp, oczywiście zamiennik bo oryginał przewyższa wartość auta 
 

 

Dopiero jak się przyjrzałam to widzę taką mgłę. Zdjęcia poniżej 

Pozdrawiam :D

66.jpg

20220920_163639.jpg

20220920_163646.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej oddaj do czyszczenia lub regeneracji zależy w jakim są stanie soczewki i odbłyśniki, zamienniki się szybciej wypalają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Marta.Gce napisał:

Lepiej sie znasz niż ja :) myslisz ze wystarczy wyczyścić tylko  zewnątrz czy cały środek ? 

Trzeba rozbierać lampę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...