Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B7 3.0 TDI TIP-TRONIC Quattro problem ze skrzynią


oneskypemen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Panowie zakupiłem ostatni Audi A4 B7 z silnikiem 3.0TDI 233km kod silnika ASB z automatyczną skrzynią biegów tip-tronic z napędem quattro. Samochód sprowadzony ze Szwajcarii. 

Może nie jest to aż tak dużo problem jak by się wydawało. Ale coś zapewne jest nie tak. Nie wiem czy to może być winą oleju czy konwertera. Ponieważ dopiero przymierzam się do wymiany oleju w skrzyni chciałem dopytać. 

 

Mianowicie mam problem ze skrzynią minimalnie falują obroty jadąc np stała prędkością 60km/h odpuszczam pedały przyspiesznia i w tym momencie delikatnie widać jak wskazówka chodzi w górę i w dół. Zjawisko zauważyłem, że nie jest widoczne z górki. 

I np przy załączeniu D lub innego biegu na postoju jest taki pewnien moment gdzie skrzynia delikatnie pociągnie samochód tak jak by odpuści sprzęgło w manualu mimo iż trzymam nogę na hamulcu. Nie wiem czy to normalne czy nie. Ponieważ pierwszy raz mam styczność z tą skrzynią.  Bardzo byłbym wdzięczny za jakieś wskazówki czy też podpowiedź. 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie, wymiana oleju albo pomoże w tym przypadku albo pogorszy i zostanie do roboty konwerter.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2022 o 10:19, mecenas. napisał(a):

Miałem podobnie, wymiana oleju albo pomoże w tym przypadku albo pogorszy i zostanie do roboty konwerter.

Nie wiem ale teraz ten problem nie jest aż tak widoczny. Albo to przez to, że na zewnątrz zrobiło się dość mroźno albo coś się zmieniło. Ale jest jeszcze jeden mankament który zauważyłem, mianowicie gdy jadę n D ok 60km/h np na 4 biegu na niższych obrotach 1.900 to podczas dodania gazu delikatnie czuć jak by samochód delikatnie szarpał. To coś takiego jak by sprzęgło brało ale się ślizgało. Gdy przełączę na S nie jest to już odczuwalne. A i gdy jechałem przez chwilę na S gdy przełączyłem na D w pewnym momencie odczułem tak jakby tego problemu nie było więc nie więc co może być przyczyną 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...