Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szarpie, źle odpala - tylko czasami


Ceterge

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

sprowadziłem dla siebie Audi A4 B8 2.0 TFSI quattro 2014r z USA (silnik CPMB), niestety nie był to trafiony zakup - auto bardzo zaniedbane, a koszty naprawy większe niż się spodziewałem. Po złożeniu wszystkich części, auto ma taki problem, że po odpaleniu i po przejechaniu pierwszych 15 metrów czuć wyraźne szarpnięcie do przodu po czym jest dobrze. Również raz na jakiś czas po odpaleniu nie ma siły wejść na obroty, dopiero gdzieś po 100 metrach da się rozpędzić. Dodatkowo (również czasami) po odpaleniu, a nawet podczas jazdy przy zatrzymaniu się na światłach audi dusi się (ale nie gaśnie) po czym po chwili jest dobrze. Po podpięciu OBD widać błąd P017200 - Rząd 1, układ pomiaru paliwa, Mieszana za uboga.

Walczę z tym od dłuższego czasu, wymieniona została odma, sprawdziłem czujnik ciśnienia doładowania, wiele rzeczy zostało wyczyszczonych (bardzo duży syf w środku), przeprowadzono diagnostykę silnika z analizatorem spalin na 2 rożnych urządzeniach, sprawdzony cały układ paliwowy, kolektor ssący sprawdzony, turbina sprawdzona...jeszcze podmienię sondę lambda przed katalizatorem na sprawdzenia.

 

Czy ma ktoś jakieś pomysły, albo spotkał się z czymś podobnym - co można jeszcze sprawdzić, tyle nerwów już mi zjadło to auto...każdy pomysł mile widziany...będę widział się z mechanikiem co próbował naprawić to mogę różne pomysły przedyskutować

 

Z góry dziękuję za wszelaką pomoc

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...