Polepszenie jakości audio w Audi A4 B5 przedlift

Driverro

Witam.
Czy da się jakoś tanio polepszyć jakość audio w przedlifcie? Ogólnie dźwięk zadowalający, ale bassu mało. Radio Audi Concert, wersja tylko z 2 głośnikami z przodu. Jak w radiu ustawię bass na więcej niż +3 (max +6) to zaczyna charczeć przy większości utworów. Wymiana głośników albo może samego radia coś pomoże? Nie chcę się bawić w nie wiadomo jakie rzeczy. Mam takie radio jak w załączniku. Zauważyłem na aukcjach, że dużo osób nie ma oryginalnego radia. Czym to jest spowodowane? Po prostu popsuł im się oryginał i kupili zamiennik od stricte producentów audio czy po prostu to oryginalne jest słabe?

RADIO-CD-AUDI-CONCERT-A4-8E0-CHROMOWANA-LISTWA-KOD.jpg

Edytowane przez Driverro

Dużo osób nie ma oryginalnego radia ze względu na jego funkcjonalność - przecież w B5 fabrycznie były jeszcze kaseciaki.

Moim zdaniem temat audio w B5 jest raczej ciężki - fabrycznie z przodu masz głośniki o niedużej średnicy, dużo basu z tego nie wyciągniesz.

Możliwości są różne i można rozważać w zależności od preferencji i budżetu:

- dołożenie choćby małego wzmacniacza do oryginalnego radia (jeśli mamy parcie na zatrzymanie fabrycznego radia)

- wymiana na markowe niefabryczne radio (dodatkowym benefitem może być większa funkcjonalność)

- wymiana głośników (godne polecenia zwłaszcza, gdy nasze z racji wieku nie grają już czysto)

- dołożenie do zestawu subwoofera (w przypadku, gdy jesteśmy zadowoleni tego co mamy, lecz brakuje nam niskich tonów).