Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piana w zbiorniczku wyrównawczym/brak ogrzewania


Jacca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Audi a4b6 1.9 AVB 101km 2002r.

 

A wiec mam problem z układem chłodzenia po wymianie rozrządu kompl. i wymianie płynu na nowy.(ok2mies temu)

Przed wymiana wszystko działało poprawnie.

Nadeszły zimne dni i zauważyłem ze z nawiewu nie leci takie ciepłe powietrze jakie powinno wiec stwierdziłem ze po wymianie płynu niedokładnie został odpowietrzony układ wiec postanowiłem odpowietrzyć kolejny raz (zsuwając wąż z nagrzewnicy…itd) i po tym zabiegu przestało grzać kompletnie jedynie gdy dłużej przytrzyma się na ponad 2tys obrotów to zaczyna lecieć jakieś tam ciepłe powietrze…

I w zbiorniczku zaczęło zbierać się dużo piany i wyrzuca ja poza zbiornik

(po nagrzaniu i jeździe ok 20km)

5E27AB57-42B7-49BF-8EE7-7DF03D8BBBA3.thumb.jpeg.0121f9a8e1b6475dbd14e7f412d76991.jpegD0625563-ABB5-4E36-B42E-F349794E1E0E.thumb.jpeg.6bd47a369af0fe2f986f82f8d53e1406.jpeg

Płyn oryginalny VW g12evo 

Test na upg nic nie wykazał

Dodam ze jakiś rok temu była płukania sama nagrzewnica…

Wiec pytanie co w takiej sytuacji zrobić??Dalej odpowietrzać(może zamiast odpowietrzyć to zapowietrzyłem bardziej…)

Lub coś innego jest problemem???


Może spróbować odpowietrzyć takim sposobem jak na filmie?

Ktos z was tak robił??

Dziękuje z góry za każda odpowiedz :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ chłodzenia zanieczyszczony, po wymianie płynu ciężko go poprawnie odpowietrzyć bez porządnego wielokrotnego płukania. Jeżeli wywala płyn poza zbiornik to albo ma zbyt duże ciśnienie w układzie przez zanieczyszczenia albo uszczelka pod głowicą do wymiany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem został rozwiązany…

Problemem okazała się korozja w całym układzie(chyba ktoś wcześniej jeździł na wodzie lub jakis tani płyn…) pomogło kilkakrotne płukanie układu różnymi preparatami i już płyn trzyma poziom i leci gorące powietrze ? Pozdrawiam temat do zamknięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...