Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Multitronic-Awaria skrzyni biegów!


patrick_maks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem ze skrzynią automatyczną multitronic (2.0 tdi CR 143km 2009r). Po jeździe 5minutowej zaparkowałem samchód na chwile i wyjechałem z niego na wstecznym po czym następnie ruszając zmieniłem na Tryb S i ruszyłem dynamicznie do przodu. Samochód nie zdążył 50km/h przekroczyć i usłyszałem jakiś dźwięk (trzask,ciężko to określić),następnie samochód zaczął się staczać i nie mogłem mogłem nic zrobić. Na D , S dodawając gazu samochód nie nabierał już prędkości i słyszałem przy otwartym oknie delikatny dźwięk z pod samochodu  jak próbowałem ruszyć do przodu. Na postoju wszystkie biegi wchodzą od P do S wchodzą ,lecz na żadnym nie ma reakcji nawet PARKING nie działa. Pedał sprzęgła gładko chodzi,zero reakcji, Po 5 minutach wyskoczył mi komunikat "Gearbox malfunction:You can continue driving . Od razu zacząłem zakładać z góry czarny scenariusz że skrzynia padła. Jutro postaram się podłączyć pod komputer. Dostałem też info,że przegub na półośce się wysypał. Na biegu dodać miałem gazu i zobaczyć czy predkościomierz sie porusza,niestety stoi w miejscu. Olej wymieniany 3000km temu. Troche chaotycznie napisałem post,ale to tak na szybkiego. Prosiłbym o pomoc może ktoś miał podobny problem. Dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko określić co się konkretnie rozleciało, bez weryfikacji uszkodzeń na stole..
Remont multitronica jest całkiem kosztowny i trzeba mieć zweryfikowanego specjalistę od skrzyń, aby nie poprawiać roboty.
Najpierw sprawdź przeguby, potem błędy.
Jeśli po wymianie przegubu będzie to samo, to zostaje decyzja czy remont czy druga skrzynia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...