Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Błędy w automatycznej skrzyni biegów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

Skrzynia przełączyła się w tryb awaryjny (jazdzi na trzecim biegu a jak sie jej pomiesza to przezuca jak automat) Wymieniłem olej i filtr w skrzyni automatycznej,podłączyłem do VAG-a i wyskoczyły mi takie błedy:

4 Faults Found

00293 - Multi-function Switch (F125)

25-00 - Unknown Switch Condition

00638 - Engine/Transmission Electrical Connection 2

03-00 - No Signal

00297 - Gearbox Speed Sensor (G38)

03-00 - No Signal

00293 P0705 Wielofunkcyjny przełącznik zakresu transmisji – usterka (wyjście PRNDL) (F125)

00638 P1766 Sygnał kąta przepustnicy - .... Zobacz też straty zasilania ECM

00638 P1767 Sygnał kąta przepustnicy - .... Zobacz też straty zasilania ECM

00638 Połączenie elektryczne silnik / transmisja 2. Zobacz też straty zasilania ECM

00297 P0715 Obwód sensora wejścia / prędkości turbiny – usterka

00297 P0721 Obwód czujnika prędkości pojazdu – zakres / działanie – głośny sygnał (G38)

00297 P0722 Obwód czujnika prędkości pojazdu – zakres / działanie – brak sygnału

00297 Transmisja czujnika prędkości pojazdu (G38)

Wszystko przy moim autku robię sam choć duzo tego nie było ale zawsze coś douczając się na forum - ale do tematu.

Mam :notworthy: do ludzi którzy by mi pomogli zlokalizować czujnik i połączenia oraz jakieś wskazówki dotyczące tych błędów(usterek).

aaaa jak próbowałem skasować błędy to wyskoczył taki błąd:

1 Fault Found:

00811 - System Not Ready for Interrogation (Ross-Tech: Cycle Ignition and Try Again)

35-00 - -

00811 System nie gotowy do aktywacji

Za wszelką dobrą podpowiedz bardzo :hi:

Pozdrawiam

Opublikowano

witam ja tez miałem podobne błedy i musiałem wymienic listwe w misce olejowej i było wszytko ok. jak ty jestes z knurowa to taki specialistyczny warsztat jest w żorach szybka i fajna obsługa za nie mała kase

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Witam

Jestem już po wymianie filtra,oleju(wymiana dynamiczna),czujnika obrotów silnika oraz czujnika prędkości.Znalazłem położenie czujników-skasowałem błędy.Filtr kosztował 40 zł,olej 5l esso ATF LT71141 150zł , koszt jednego czujnika 100zł. Trochę chęci - żadnych problemów , zrobiłem to sam a skrzynia chodzi jak nowa-przebieg po wymianie ok. 2 tyś :) aż chce się jezdzić :evil:. oleju zostało mi około 0,5l. Fakt że trochę czasu spędziłem na forach przeglądając rady ale jaka satysfakcja jest potem.Znajomy mechanik powiedział "że jak za to się biorę to chyba mam za dużo kasy" ale wiem co zrobiłem :good:

Dzięki za rade !!!

Pozdrawiam

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

jak zmienialeś olej w skrzyni ? masz tiptronic czy zwykłą ?

mw

Opublikowano
  • Autor

Hej

Mam zwykły automat,a wymiany oleju dokonałem normalnie - a o co konkretnie chodzi?? :mysli:

Opublikowano

tzn jak zlałeś stary i wlałeś nowy ?

bo o wymianie oleju w automacie to ludzie eseje piszą :)

Opublikowano
  • Autor

Olej zlałem odkręcając rurkę przelewową(odkręcasz śrubę z dołu miski potem imbusem odkręcasz rurkę przelewową),odkręciłem miskę wyczyściłem magnez z opiłek, wymieniłem filtr uszczelkę zostawiłem była dobra i trzyma nadal,skręciłem,zrobiłem podobny przyrząd do V.A.G 1924 do wlania oleju, a wlewałem olej przez rurkę wlewową .

Tu jest opisana i pokazana wymiana(oczywiście można się sugerować tym)

http://www.a4-klub.pl/smf/all_b6_sprawdzanie_poziomu_oleju_w_skrzyniach_multitronic_oraz_automatycznych-t25514.0.html

Jeszcze pytanie czy będziesz robił wymianę dynamiczną czy statyczną?

Jak coś szczegółowego chcesz wiedzieć to pytaj.

Pozdrawiam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.