Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Trzęsie silnikiem po odpaleniu.Prośba o pomoc


franz1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Zwracam się z prośbą o pomoc forumowiczów w następującej sprawie. Na początku opisze co było naprawiane/wymieniane.

Silnik jaki posiadam to 2.0 tdi 120 km oznaczenie CAGC. Parę miesięcy temu w moim aucie wystąpił problem wpadania w tryb awaryjny podczas wyprzedzania(brak mocy). Po zgaszeniu auta oraz ponownym odpaleniu problem ustawał aż do momentu ponownego wpadnięcia w tryb awaryjny z tego samego powodu. Oddałem auto do mechanika który przeczyścił turbinę,dpf, układ paliwowy oraz stwierdził że nie ma problemu z opiłkami w układzie dolotowym. Auto po tym zabiegu odzyskało moc lecz nadal wpadało w tryb awaryjny z powodu wyprzedzania na drodze oraz odcinania mocy. Wróciłem do tego samego mechanika, który stwierdził że wtryski są do wymiany. Postanowiłem wymienić je na regenerowane wykonane w renomowanej firmie specjalizującej się w regeneracji tych podzespołów. Dodatkowo otrzymałem wydruk testów wtrysków i było wszystko ok. Po odbiorze auta odpalał normalnie. Niepokoił mnie tylko metaliczny, cykliczny stukot z okolic wtrysków na biegu jałowym. Auto miało słabszą moc jednak nie wpadał już w tryb awaryjny przy wyprzedzaniu. Mechanik wymienił również nowe podkładki oraz uszczelki wtrysków(wszystko oryginalne) i kapy wtryskiwaczy bo przepuszczały olej. Przed wymianą wtrysków stuków nie było, dlatego postanowiłem wrócić i zareklamować wtryski. Dodam że na komputerze nie było żadnych błędów. Auto odpalało normalnie. Żadnych płynów nie ubywa ani auto nie kopci. Następnie firma uznała moją reklamację i wymieniła mi wtryski na ponownie regenerowane. Od tego momentu zaczeły się moje problemy z silnikiem. Po 2 wymianie wtryskiwaczy auto ma moc jak by prosto z fabryki wyjechało, jak nowe auto, nigdy chyba tak nie jechało. Podczas szybszej jazdy i wyprzedzaniu nie wpada w żaden tryb awaryjny. Nie boję się nim jechać. Nie ma żadnych błędów na komputerze oraz nie występuje już metaliczne stukanie które po 1 wymianie wtryskiwaczy występowało. Problem mam natomiast następujący. Po nocy jak odpalam auto przez ok. 1 minutę trzęsie silnikiem oraz całym autem jakby pracował na nie wszystkich cylindrach. Mimo to auto odpala od strzała, nie muszę długo nim kręcic. Gdy ową minutę auto pochodzi na biegu jałowym to już nie trzęsie. Dodatkowo gdy auto następnie zgasze i odpale ponownie to jest normalnie. Póżniej po rozgrzaniu silnika i paru kilometrach jazdy czuć minimalne(jedrazowe drganie silnika co 30 sekund). Auto cały czas ma moc, nie mogę na to narzekać. W związku z tym pojechałem ponownie do mechanika zgłosić problem. Auto postało kilka dniu u niego i go odebrałem. Powiedział że problem trzęsienia ustał. Powiedział mi że wtryski pod jakimś innym kątem je dokręcił czy z inną siłą i jest ok. Myślałem  że problem ustał ale na drugi dzień przy poranku problem wystąpił znowu.Gdy auto postoi pare godzin to adpala normalnie tylko póżniej po jeżdzie na biegu jałowym występują wibracje o których wcześniej wspomniałem. Dodam że wszystkie poduszki skrzyni /silnika wymieniłem na nowe. Jeszcze przed zabawą z wtryskiwaczami i wtedy tego problemu nie było. Posiadam również nowy akumulator. EGR nie jest zaślepiony.Pracuje normalnie. Z tym trzęsieniem silnika nie ma różnicy czy odpalam przy -5 czy przy +10. Efekt ten sam. W związku z powyższym zwracam się do was o pomoc co jeszcze można sprawdzić i ewentualnie jak. Dodam że mam VCDSa i ewentualnie co w nim sprawdzić, jakie parametry czy ewentualnie jaki czujniki posprawdzać. Obecnie nie ma żadnych błędów.  Jeszcze raz proszę o możliwe rozwiązania ponieważ rozkładam już ręce. 

Dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...