Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Maska nie otwiera się


erykqpl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem szczęśliwym posiadaczem audi a4b6, 2002r, tylko mam mały problem z otwieraniem się maski, nie idzie do góry gdy chwytam za dźwignie, która znajduje się w grillu, otwiera się kilka cm muszę jeszcze coś nacisnąć? Jest to konieczne? Nie znalazłem takiego wątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw ciągniesz za dźwignię w środku auta, jest w dole tzn jakbyś siedział za kierownicą to powyżej kostki lewej nogi masz z boku...

jak pociągniesz wajchę to wtedy w kratce grilla w znaczku odchyli się fragment tej kratki za który potem chwytasz i podnosisz maskę i to wszystko....

 

jeżeli nie chce się otworzyć to widocznie jakaś usterka musiała nastąpić...

Edytowane przez sahipp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to mi chodzi, nie znam przyczyny, ale nawet jeżeli jest ta usterka to jakoś da się ją otworzyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde ciężka sprawa... w b5 dało radę czy w b6 ten sam patent by przeszedł nie wiem....

 

Ale najpierw powiedz : pociągasz wajchę w aucie i co się dzieje z maską? prawidłowo powinna delikatnie się  uchylić i powinien wysunąć się ten dzyndzelek w grillu do otwarcia. Co się u Ciebie dzieje ?

Edytowane przez sahipp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest, uchyla się maska, i wyskakuje ten dzyndzel, ale gdy unoszę ten dzyndzel i podnoszę maske do góry, to ona się blokuje, jakbym musiał coś jeszcze zrobić pod maską

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to biedy pół... gorzej jakby w ogóle nic się nie działo.. teraz nie wiem spróbuj tak z czuciem coś poszarpać.... coś musi się blokować... ewentualnie spróbuj ściągnąć gril i wtedy coś ręką pomacać odblokować to...  coś tam musiało się wydarzyć bo na tym etapie elegancko powinna dać się otworzyć... a nagle to sie stało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten samochód od tygodnia właśnie, gościu od którego kupowałem sam miał problemy z otwarcią maski, te same co ja, ale ją otworzył, a ja zapomniałem co on robił, żeby otworzyć maskę, spróbuje jutro poszarpać mocniej i zobaczymy jakie będą efekty, jeżeli to wina zamka, to chętnie go wymienie, da się to zrobić samemu, nie potrzeba żadnych bardziej profesjonalnych kluczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można samemu, nic skomplikowanego.... tylko nie zatrzaśnij sobie maski na odpiętej lince bo wtedy będzie klops...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update, jakby ktoś miał tak samo: Mocniejsze szarpnięcie otwiera klapę, pewnie z zamkiem jest coś nie tak i trzeba go wymienić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...