Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wspomaganie-chodzi raz cieżko raz lekko czy tak ma byc??


Gajzer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zauwazylem u siebie w OOOO ze jak wyjezdzam z pod domu kiera chodzi bardzo leciutko,po czasie robi sie ciezej :( nie drazni to podczas jazdy lecz przy manewrach parkingowych,czym to koledzy moze byc spowodowane?? A moze tak powinno byc ?? Słyszalem ze te wspomagania sa zrobione tak ze czym szybciej sie jedzie tym ciezej chodzi-jak sie myle to poprawcie :) . A moze płyn daje o sobie juz znac ze chce na emeryture :) jak kupilem A4 to plynu bylo ponizej min ale nie halasowalo wsp,przejechalem tak jakies 500km moze to jest przyczyna?? prosze o pomoc:)pozdrawiam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez tak mam i tez mam 2.6 :) po odlpaleniu chodzi jak marzenie a po kilkudziesieciu sekundach zaczyna chodzic ciezej. wg mechanika to plyn do wymiany ale nie chce mi sie tego zrobic, bo z tego co wiem to jest troche zabawy z przelewaniem plynu przez uklad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie po dluzszej jezdzie jak jest tak mocno juz rozgrzany to jak sie zatrzymam i na wolnych obrotach czuc ze chodzi zdecydowanie ciezej.tez sie nad tym zastanawialem czy moze nie mam juz plynu do wymiany ale w lipcu mam przeglad to na wszelki wypadek karze im wymienic na nowy bo nie wiem ile ten płyn ma juz lat :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) no to zdecydowanie mnie pocieszyliscie :) dzis bylem u mechanika "w garazu" ale uczciwego i sprawdzonego i powiedzial ze pod pompa mam wyciek, widac go "jak by olej czy plyn jakis wydostawał sie z pod kolektora ssacego :|) postawilismy na to ze moze to byc wina pompy poniewaz tez mi co jakis czas ubywa płynu.Wiec moze to byc przyczyna. Kolego Piotr 1602 i kolego Pet3r a nie zauwazyliscie takiego obiawu ze jak sie jezdzi spokojnie ;) czyli na niskich obrotach do 3 tys przykladowo tego obiawu ze wsp nie ma :) bo umnie własnie zaczyna wystepowac dokladnie wtedy gdy mu dam w ;) rure :) bede jeszcze sie kontaktował ze specem ktory regeneruje takie rzeczy jak pompa i zajmuje sie wspomaganiem wiec moze on bedzie wiedzial juz po samych obiawach co to moze byc bo raczej nie jest to normalne zeby ciezej chodzilo na rozgrzanym silniku , sprawa dziwna i bardzo interesujaca przynajmniej mnie:) pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nic nie dolewam i nie mam wycieku :wink: a w zbiorniczku jest ponad max nawet i to od samego poczatku jak go kupilem :wink:

moze poprostu plyn jest juz przepracowany i jak sie zagrzeje jest rzadszy i to jest przyczyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nic nie dolewam i nie mam wycieku :wink: a w zbiorniczku jest ponad max nawet i to od samego poczatku jak go kupilem :wink:

moze poprostu plyn jest juz przepracowany i jak sie zagrzeje jest rzadszy i to jest przyczyna

bardzo mozliwe, ja na wszelki wypadek popytam jeszcze , moze faktycznie jest to juz przepracowany płyn,ale wyciek tak czy siak umnie wystepuje,niewiem tylko czy na 100% z pompy , jezeli tak to bedzie trzeba regenerowac bo nowa pewnie od 500zl uzywki sie nie oplaca wiec reg. :) no i przy tym wymienie płyn i zobaczymy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja wyminialem plyn u siebie bo zaczela mi pompa chalasowac ale obiaw po rozgrzaniu i tak jest. Moje zdanie jest takie, ze plyn sie rozgrzewa i nie ma juz takich wlasciwosci. Polecam wymiane plynu. U mnie plyn jaki nie zostal jeszcze wymieniony to plyn chlodniczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja wyminialem plyn u siebie bo zaczela mi pompa chalasowac ale obiaw po rozgrzaniu i tak jest. Moje zdanie jest takie, ze plyn sie rozgrzewa i nie ma juz takich wlasciwosci. Polecam wymiane plynu. U mnie plyn jaki nie zostal jeszcze wymieniony to plyn chlodniczy.
I tu masz racje , nic nie da wymiana plynu ale na 100% trzeba to zrobni koszt wymiany w warsztacie 30zł + material wiec warto a od osoby ktora sie tym zajmuje dowiedzialem sie ze na 99% jest to jakis krzyzak ale nie wiem w koncu czy w maglownicy czy pompie,umnie jeszcze jest gdzies maly wyciek bo musze z 0,5 L dolac na jakies 1000km wymienie , zniweluje wyciek i popytam jeszcze :) ale jestem dobrej mysli ze po wymianie bedzie ok hhehe:) pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...