Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Zgrzytanie w komorze silnika przy zmianie biegów


sikszak

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni zauważyłem że sporadycznie (nie regularnie) pojawia się u mnie w aucie zgrzytanie gdzieś chyba z komory silnika. Jak zmieniam bieg np z 1 na 2 to przy wciśnięciu sprzęgła jak spadają obroty pojawia się właśnie ten zgrzyt jakby turbina o coś obcierała (takie mam wrażenie) Dziwne tylko jest to że występuje to czasami i ciężko zdiagnozować kiedy i dlaczego zazgrzyta. Zgrzytanie jest uzależnione od obrotów silnika jak obroty po wciśnięciu sprzęgła maleją to czuć ze zgrzytanie również ustaje trwa ono może 3-4sec. Co to może być[br]Dopisany: 29 Kwiecień 2009, 23:02_________________________________________________dzisiaj jadąc do pracy starłem się dokładnie zdiagnozować problem i zauważyłem że jak jadę na 4 biegu przymałej prędkości (po prostu za wysoki bieg do prędkości) i jak dodaję gazu i puszczam gaz żeby obroty swobodnie spadały to słychać to zgrzytanie. Czyli dodaję gazu na 4 biegu przy małej prędkości (ok 50 km/h) i puszczę gaz żeby hamował silnikiem to wtedy słychać ten zgrzyt. Co to może być. Oczywiście sporadycznie zazgrzyta na innych biegach, ale dzisiaj najbardziej odczuwalne to było na 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze.

Moim zdaniem to suszarka. Luz na łożyskach i może zbyt duże ciśnienie doładowania.

Może zbyt ciężko chodzą kierownice. Mi regulowali ciśnienie doładowania i jest dużo lepiej.

Poczytaj podany przez kolegę Ronin72 wątek to będziesz w temacie.

Mi odradzono regenerację, bo może nie być efektu. Jak już to nówkę nie śmiganą.

Sprawdzaj zużycie oleju. U mnie dolałem przez 15.000 km 0,9 l i powiedzieli, że jak najbardziej jest O.K.

Podepnij auto pod VAG-a i zrób logi dynamiczne-pokażą jak suszarka pompuje... :vaglogi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...