Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Olej w dolocie (nowe turbo)


PIORO123321

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zauważyłem ze w dolocie mam dosyć dużo oleju, wymieniłem turbo mam zastosowany oil catch tank i przez cały czas jeździłem z zaślepioną odmą (PCV delete) czy właśnie przez tą zaślepioną odmę może mi się zbierać tak dużo oleju w dolocie ? Dodam ze jak ciśnie go 5-6 K obrotów to za mną świata (Niebieski dym a jak dalej ciśnie to czasami czarny) nie widać przez to ze turbina (chyba)wpycha olej do kolektora ssącego.

Samochod ma moc dobrze się zbiera nie dławi się.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunięcie odmy poprzez sam pcv delete powoduje pchanie oleju do coolerów.

Po zastosowaniu catch tanka nie powinno się to dziać ale dużo zależy od sposobu montażu i podpięcia, jak i samej konstrukcji pojemnika.

Najlepiej wymyć benzyną ekstrakcyjną cały układ i po jakimś czasie zajrzeć w przewody, czy coś się zbiera.

 

P.s. Ile tam masz mocy nakrzesane, że usuwałeś odmę i położyłeś catch tank? Ori odma znosi do 400KM i nie wali olejem w cały układ dolotowy, a jedynie wprowadza mgłę olejową do kolektora i brudzi kanały oraz zawory dolotowe. Czyszczenie co 60kkm moim zdaniem bardziej się opłaca niż zalewanie całego dolotu przepracowanym olejem.

Edytowane przez afroo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co mówisz ze pcv delete i oli catch tank i nie będzie oleju ? Bo u mnie jakoś się to nie sprawdza teraz wrzuciłem ori odmę i oil catch tank został, myśle ze będzie lepiej bo co jakiś czas musiałem olej z dolotu spuszczać No chyba ze coś innego może być spiepszone jakieś sugestie ? Bo aż wstyd kręcić ten silnik jak za mną świata nie widać. 
 

daje zdjęcie jak podłączyłem ten zbiorniczek może zrobiłem to źle ? Co prawda druciarstwo ale nie wpadło mi do głowy żeby jakoś inaczej to zrobić 

 

2AD359E1-D051-4A7D-B2F1-FD6318596292.png

Edytowane przez PIORO123321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...