Skocz do zawartości
IGNOROWANY

a4 b6 1.8t BEX 2003 pompa paliwa.


Patryks25

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam taki problem z którym borykam się już 3 lata. Otóż auto po postoju nie odpala za 1 razem tylko za drugim. Jak jest w miarę ciepły to jeszcze jakoś odpali ale po nocy np. nie ma opcji za 1 razem. Po około godzinie od zgaszenia w listwie nie ma już paliwa. Po prostu ściągam wąż i sucho. Na początku była pompa paliwa ori i filtr ori. przy remoncie głowicy w 2019r, podrzuciłem ori filtr paliwa do wymiany i od tamtej pory się zaczęło. Odpalał jeszcze dobrze ale pompa zaczęła wyć. Zamówiłem więc cały kosz firmy VDO wtedy za 1100zł i go wymieniłem. Na jakieś 2 msc był spokój i znowu zaczęło wyć. Wyczytałem wtedy w necie, że filtry mają zaworki regulatory srety tety i może któryś padł więc poszedł znowu ori filtr paliwa. Tym razem zestaw wytrzymał pół roku i zaczęło tak wyć, że aż odlatywała głowa. Poszła decyzja o wymianie wkładu pompy paliwa na pierburg i filtr MANN. Wymieniłem to i przestało wyć jednak tutaj zaczęły się problemy z odpalaniem, które są do dziś. W między czasie wpadł jeszcze jeden wkład pierburg(siedzi obecnie) i magneti marelli, do tego 3 filtry paliwa 2 ori (siedzi teraz ori) i jeden bosch. za każdym razem Nie było już wycia tylko problemy z odpalaniem. 

Za każdym razem było mierzone ciśnienie, które przy pełnym bucie nie drgnęło z 4 bar (nawet na magneti marelli). Logi też nie wykazują problemów z układem paliwowym, (do tego hamownia pokazała 203/290 więc mocy ma aż nadto) jednak ciągle brak odpalania. Ostatnio miałem mały remoncik auta, wsadziłem nowe wtryski bosch, zostały one skalibrowane przez tunera i chwilę pojeździłem (dalej nie odpala za 1 razem). Postanowiłem zatankować PIERWSZY RAZ do pełna bak paliwa (było LPG, które aktualnie jest nieaktywne - uszkodzony reduktor plany tuningu jak wiadomo pierw PB) i po tym zatankowaniu wyskoczył check i błąd przepływu zaworu odpowietrzającego bak. Paliwo już wyjeżdżone do rezerwy jednak po skasowaniu błędu po około 50km wraca. 

 

Co mam z tym złomem jeba^%$ robić dalej? Bo już nie mam pomysłu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gregory87 napisał(a):

Sprawdzałeś wskazania czujnika temperatury płynu G62 ???

Są prawidłowe sprawdzałem vcds. Przypominam, że po godzinie nie ma paliwa na wtryskach. Można ściągnąć wąż i nic nie poleci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...