Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rzęzi skrzynia biegów Tiptronic w S4 B6


Leir91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Ostatnio miałem wymieniane koło zębate w skrzyni biegów ponieważ pękło,  naprawa poszła pomyślnie ale teraz zacząłem słyszeć  dźwięki wydobywajace się w środku pojazdu A dokładnie przy wybieraku czy jak tam to się zwie skrzyni biegów dźwięki jakby lekkie chrobotanie . Dzieje się to gdy jadę na wysokim biegu i puszczę gaz i skrzynia jakby zaczyna hamować auto i ten dzwięk wtedy się wydobywa . Im z wyższych obrotów spada to dzwięk jest glosniejszy , przy spokojnej jeździe w ogóle tego nie słychać bo obroty są w granicach Max 2000 Rpm .  Czy to mogą być jakieś łożyska w skrzyni ? Auto normalnie zmienia biegi , bledow na kompie brak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak . Jestem umówiony na poniedziałek.  Musi najpierw to usłyszeć by móc zdiagnozować,  ale znając życie powie że wymiana w skrzyni nie miała  żadnego wpływu na łożyska itd . To już wiem na bank.  Powie że eksploatacja , zużycie materiału.  Ciężko będzie udowodnić że przy wyciągnięciu skrzyni uszkodził łożysko ale fakt jest taki że przed awarią skrzyni tych dźwięków sobie nie przypominam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakiś papier na to, co było robione? Jazda próbna przed i po naprawie odnotowana? Błędy w sterownikach przed robotą i po robocie sczytane? Uwagi co do pracy skrzyni ujęte na zleceniu?

Jeśli nie, to będzie tak jak mówisz.

Niestety trzeba sobie pilnować takich rzeczy przy zlecaniu naprawy, bo zawsze może coś pójść nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...