Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stuki podczas ruszania w A4 B8


Piboy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zagwozdke dla dobrego specjalisty. Podczas ruszania zaczelo mi cos stukac z tylu auta. Dzieje sie tak przy niskich obrotach. Jak ruszam tak do 40km/h slysze serie stukow, gluchych jak by sprezyna tarla w amor. Zarowno na dziurach jak i na plaskim to samo. Silnik zimny czy cieply - to samo. Dzieje sie to jednak tylko przy ruszaniu. Kiedy auto stoi, a ja nim trzepie na wszystkie strony to test OK. Wyglada ze to nie zawias, ani bak ani cos w bagazniku. W serwisie po diagnostyce - wszystko OK, zawieszenie sprawdzone, wszystko OK, kola dokrecone, podejrzenie tlumika. Tlumik sprawdzony, wymienione tylko wieszaki tylnego i dalej to samo. Dzwieki dochodza z tylu auta. Siedzac z tylu niesie sie jak by spod bagaznika. Prosba onpomoc. Olej w skrzyni biegow do wymiany za 2tys. Poprzednia wymiana w serwisie autoryzowanym. Boje sie czy to nie skrzynia niedomaga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, I Matt I napisał(a):

Stukanie jest rytmiczne?

Nie, losowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami mam wrazenie, ze to dzwiek jak by cos prezylo. Ale dlaczego tylko przy ruchu? Cisne pedal gazu, tul auta jak by sie obnizal przbstarcie i auto ciagnie do przodu i stuka w tym czasie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź do kogoś na podnośnik, żeby wykluczyć skrzynie biegów, rozpędzisz się samochodem w powietrzu.

Pod wpływem naprężeń to mogą być mocowania/poduszki amortyzatorów tylnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, I Matt I napisał(a):

Podjedź do kogoś na podnośnik, żeby wykluczyć skrzynie biegów, rozpędzisz się samochodem w powietrzu.

Pod wpływem naprężeń to mogą być mocowania/poduszki amortyzatorów tylnych.

Ok, sprobuje w ten sposob. Dzieki za podpowiedz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...