Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dolej 1l oleju kontrolka nie gaśnie B8 2.0TDi


AudiMichal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i proszę o poradę

A4 B8, 2.0 TDI CAGC, 88kW, 2008
Mam problem z błędem 'mała ilośc oleju dolej 1l'. W rzeczywistości llośc oleju na bagnecie jest w normie, wymieniłem czujnik oleju wraz z olejem ale to nie pomogło. Podejrzewałem pompe oleju, bo podobno te silniki mają z tym problem (imbus się wyrabia) ale mechanik mówi, że jakby ten imbis był zużyty to wywalało by czerwone ostrzeżenie a nie tylko pomarańczowe ostrzeżenie dolej 1l. W zasadzie poza tą informacją to nic się nie dzieje - wszytsko wygląda jakby działało ok...no ale właśnie, czy mam czekac aż coś większego się uwali czy narazie tym się nie przejmować. Temat przekopałem na niejednym forum ale w zasadzie nie ma złotej opcji. Ludzie wymieniają czujniki i tą pompe/imbus i czasami też nie pomaga.
Sprawdziłem na VCDS pozycja 069 Oil fill level 48.256mm, pozycja 070 Oil warning threshold 38.00mm czyli poziom oleju wygląda na OK choć znalazłem gdzieś, że inny klubowicz miał 68mm...

Poza tym w aucie mam nastepujące problemy które (może z jakiegoś powodu) mogą wpłynąć na ten błąd:

1. Auto mi nie dogrzewa do 90C...wymieniony termostat 2 razy ale dalej dobija w ruchu max do 70C. Podobno jakiś jest inny termostat ale nie znalazłem i mechanik też nie znalazł chociaż szukaliśmy konkretnej rzeczy - podobno te modele nie mają? Może czujnik temperatury uwalony. problem na inny temat
2. Bląd na VCDS 5380 Valve for Air Filter Bypass Flap (N275). Podobno wtyczka pod puszka z filterem nie podpieta...może podczas wymiany rozrządu mechanik nie podłączył, do sprawdzenia.
3. Ostatnio mam problem z tylnią prawą lampą - tak jakby świeci ściemniona do 20%. Jeden styk jest zardzewiały, wyczyściłem dzisiaj ale jeszcze nie zmontowałem może pomoże.
4. Na VCDS Readines Status pisze Exhaust Gas Recirculation Failed or incomplete ale jak robie test EGR to wychodzi OK.

5. Jak wczoraj siedziałem w aucie (wymiana lamp przednich i coś tam sprawdzałem) przednia maska była otwarta to zauważyłem, że podczas nagłego zwiększania obrotów z silnika gdzies tam chyba wydobywały się spaliny (trochę dymu i koniec, bardzo mało)...ale tylko sporadycznie, nie ma regóły. W środku auta nie czuć spalin...chyba do obarnięcia w osobnym temacie.

Za wszelkie rady z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat - może ktoś pomoże? Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...