Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana ori radia concert na symphony w A4 B5


dominikk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W związku z tym, że w fabrycznym radiu concert szwankuje mi pokrętło regulacji głośności (mechanicznie) i potencjometr/procesor (różnie ludzie mówią), rozważam montaż modelu symphony. 

Mam konsolę przedliftową, fabryczny system audio bose, oryginalna tuba i zmieniarka cd w boczku bagażnika, jak wspomniałem radio concert plus blaupunkta, pełny FIS, i był też telefon gsm, ale został tylko moduł w bagaju.

Gdyby nie niedomagania mojego concerta, pewni bym go zostawił. To audio świetnie gra, no ale skoro  niedomaga... myślę o zmianie na symphony, bo przy nim nie trzeba zaglądać do bagażnika, żeby zmienić cd, no i atrakcyjniej wygląda jak dla mnie.

Może ktoś robił takiego swapa? Czy to w ogóle ma prawo działać?

Edytowane przez dominikk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie bez sensu... jeżeli już chcesz mieć ori, a powodem zmieny jest tylko wadliwe pokrętło to może plus dodatkowe usb.sd do radia:

WWW.MAXELECTRONICS.PL

Naprawa radia Audi Concert, Audi Chorus, Audi Symphony oraz ukÂady poszerzaj±ce ich funkcjonalno¶æ - MAX-Electronics

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie udało mi się naprawić (już drugi raz) pokrętło, tzn. przykęciłem mini śrubkę, która je centralnie mocuje :) pytanie, czemu sie okręca? 

 

Pozostaje jeszcze kwestia potencjometru czy procesora, który w niskich temperaturach wariuje...

 

Z usb i sd nie korzystam, więc nie ma to dla mnie sensu. Najwięcej słucham radia i CD. Czasem jeszcze używam telefonu przez bluetooth kasetkę ION (foto)

 

Symphony mi się bardziej podoba wizualnie i jest wygodniejsze pod względem używania CD.

 

Sahipp, napisz, czy symphony da się podłączyć bez bólu pod ori system bose i pełnego FISa?

 

 

20240112_215222.jpg

20240112_215438.jpg

20240112_215203.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie może podejdzie RNS E? Ktoś podpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...