Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Tylna wycieraczka ma luz


macieek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie kolegow.

Mam problem z tylną wycieraczką, Obwisła do tego stopnia, że czasem koncówka ramienia (pióra) schodzi z szyby i rysuje lakier na klapie.

Jest to w trybie "wyłączone". Zauwazyłem 2 luzy występują, pierwszy to, ze ramieniem (i calą wycieraczką) można przekręcać dol-gora ok pół cm (patrząc na podstawe ramienia-tam gdzie jest dysza spryskiwacza). Drugi luz wystepuje na przegubie ramienia z porem". Ten luz jeszcze spotęgował "zwis" wycieraczki. Czym jest powodowany ten 1 luz? a moze to normalne i wystarczy przestawic ramie o pare zębow do gory?

Próbowałem zdjąć bestie ale po pol godzinie walki az auto sie bujalo ;) sie poddalem

używalem wd 40 oczywiscie przed zabiegiem.

Zamówilem sciągacz do wycieraczek, moze przyjdzie za dzień, dwa.

Wtedy spróbuje cos z tym zrobic.

pozdrawiam

[br]Dopisany: 12 Maj 2009, 08:55_________________________________________________

Ściągacz to naprawde fajna rzecz, udało mi sie zdjąć wycieraczke nim, gdy zeskoczyla dźwięk byl podobny do strzału z pistoletu i posypal sie pył. Podejrzewam, że ramie nie było sciągane od nowości. Zęby w otworze na ramieniu zanikły (skorodowały) prawie całkowicie, na trzpieniu są ok. Przestawilem troche ramie do gory i teraz jest ok. Ale musze zainwestowac w nowe niebawiem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...