Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A4 B8.5 Avant - 2.0TDI - Black & White - Rodzinne kombi

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam Serdecznie Panie i Panowie :)


Samochód posiadam od Jakiegoś roku czasu i myślę , że  przyszedł w końcu czas by się szerzej przywitać 

 

 

W temacie Audi jestem dość świeży, do tej pory byłem po złej stronie mocy - wieloletni posiadacz BMW ( tak wiem :p) 

I tak po szczęśliwej informacji , że powiększy mi się rodzina padło hasło o zmianie samochodu na cos co zdoła pomieścić trochę więcej niż moje ówczesne Cabrio 

Założenie było proste , coś w Kombi 

Znając plusy i minusy konkurencji postanowiłem kupić Audi - zawsze mi się podobały :)

 

I tak stałem się posiadaczem 

Audi A4 B8.5 AVANT 2.0 TDI 150ps CJCD 2014 rok 

 

Po Zakupie :

 

 

Messenger_creation_D7692CF4-830D-43A4-A77A-EAB4296AB281.thumb.jpeg.c6089e517efb34436cc1c43b78a1d28b.jpeg

Messenger_creation_F55EEEA2-16ED-4C3B-B0D4-FB8670B526A6.thumb.jpeg.0337503629373a42b648fb1222be3590.jpeg

Messenger_creation_B38EE884-EB7C-4929-A6D3-6D3934272AF3.thumb.jpeg.1d7830b9d03aeb7f476f6ceeed2b8bf6.jpeg

Messenger_creation_F530A077-282A-4227-B157-559ADBEF88C6.thumb.jpeg.9cb6744dfdc0a02e549be815bc5bf30e.jpeg

Messenger_creation_3B55C2D4-2F65-43D6-A893-05252A86EA13.thumb.jpeg.38c4ef77414a512330cbee77887ffb20.jpeg

Seryjnie Samochód mi się podobał , ale z biegiem czasu zaczęło się powoli coś dziać by bardziej cieszyło właściciela :)

 

Po douczeniu się na naszym forum kilku aspektów tego modelu zaczęło się od dość dużego serwisu 

 

- Kompletny rozrząd 

- wymiana pompy oleju wraz z zabierakiem (imbusem)

- uszczelnienie spływu oleju od turbo 

- wymiana Termostatu 

- wymiana czujnika ciśnienia oleju

- wymiana czujnika poziomu oleju

- wymiana obudowy filtra oleju 

- wymiana krzyżaka kolumny kierownicy 

- wymiana wszystkich filtrów oraz płynów 

 

Kilka rzeczy zostało zrobionych bo tego wymagały , a kilka po prostu prewencyjnie by mieć spokój :)

 

Samochód technicznie ogarnięty a więc  przyszedł czas na lekkie zmiany wizualne 

 

Na pierwszy ogień przyciemnienie szyb czyli chyba standard , plus przyciemnienie i zabezpieczenie Lamp PPF ( nabrały głębi ) 

Kolejną rzeczą był zakup dokładek ( na chwilę obecną założona tylko dokładka zderzaka przedniego - dotarła jako pierwsza ) 

 

Dokladki progów , zderzaka tylnego oraz lotka na tylną klapę  są już na miejscu , ale z racji chwilowego  braku czasu oraz zimy za pasem poczekają grzecznie na wiosnę 

 

Zakupione graty 

Screenshot_20251025-062720.AliExpress.png.e9a40be6823a62c50920aa3dc0a131dc.png

Screenshot_20251025-062739.AliExpress.png.c13b4cb9fef458a49fbbe252d3ab1f71.png

Screenshot_20251025-062831.AliExpress.png.c89ad14d3aca48942cd9b0b614cb4bc2.png

Screenshot_20251025-062910.AliExpress.png.8f24a6fd44ae34cbcd3d3df449dd4e38.png

 

Kolejną rzeczą którą się w międzyczasie wydarzyła , jest delikatne podniesienie mocy 150 -177 koni - niby nie wiele ale do codziennej jazdy jest ok 

Plus wywalenie ekologi ( EGR OFF, DPF OFF )

IMG-20250922-WA0001.thumb.jpg.0534d12fc7734fe1ddfb88cfabceb331.jpg

 

 

Ostatni zakup który czeka na wiosnę to Koła 

Tomason TN22

20x8,5 plus opony 255/30

Screenshot_20251024-155318.Kleinanzeigen.jpg.d3616458c2c6ea71e902404395c4e2e9.jpg

Screenshot_20251024-155315.Kleinanzeigen.jpg.2293096711f58fd96f4d8ef978fde4dd.jpg

Screenshot_20251024-155307.Kleinanzeigen.jpg.8c95528c4e28c3098659cfd3511a7908.jpg

 

Plany - planów jest wiele jak na ten moment, zostało  kilka rzeczy które jeszcze chce czy też muszę ogarnąć :

 

- Odświeżyć i pomalować zaciski 

- przedni grill cały na czarno 

- emblematy Audi przód/tył na czarno 

- gwint lub ewentualnie jakies zawieszenie obniżające 

- może dechroming reszty elementów 

 

Czas pokaże co i kiedy się uda zrobić 

 

Stan Aktualny

 

IMG_20250716_112749897_HDR.thumb.jpg.2eb030e92609a7b8203ed3fd3d750b5b.jpg

IMG_20250716_110148029_HDR.thumb.jpg.99c6e99f622912e88f2019d45e13547a.jpg

IMG_20250715_134913190_HDR.thumb.jpg.ac8f26be2db0c77d5c31126244cf3d67.jpgIMG_20250716_143447146_HDR.thumb.jpg.7c53870cf84476eca069b5da552f9ca7.jpgIMG_20250920_092706335_HDR.thumb.jpg.a5be2d720e7b1f6b00cf4644a2b3277a.jpg

IMG_20250920_095720184_HDR-1.thumb.jpg.ed9fcc08c0dbc10bb46eb4ecaaece95c.jpgIMG_20250920_095727264_HDR.thumb.jpg.523a1fea538785b77ef42194f8e6ae34.jpg

 

 

 

 

Edytowane przez zibix35

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Koło wrzucone , przymierzone , i kilka dni pojezdzone ....na wione chyba musi zostać zmienione zawieszenie, żeby ładniej wyglądało,  trzeba Audiczke trochę posadzić :) 

IMG_20251030_182959930_HDR.jpg

IMG_20251030_183010317_HDR.jpg

IMG_20251030_175517364_HDR.jpg

Edytowane przez zibix35

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.