Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wysokie obroty 2.6 v6 A4 avant


posadka

Rekomendowane odpowiedzi

witam

sprowadziłam z niemiec audi 96r 2.6 v6 ,auto stało nie używane (załatwianie rejestracji)gdy wczoraj poszedłem odpalić samochód akumulator ani drgnoł.podładowałem go troche auto odpaliło ale obroty cały czas stoją na 1.5 tys obrotów co to może być ,w niemczech gdy kupywałem auto też akumulator był padnęty ale gdy je odpaliłem obroty były wysokie przez około 15 minut a potem wszystko wróciło do normy .nie wiem co to może być dziśaj też próbowałem dalej są wysokie,auto chodziło 20 minut i nic . PROSZę O POMOC Z GÓRY DZIęKUJE :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy przepustnica nie jest brudna. Może się nie zamyka do końca i silnik głupieje. Jeżeli brudna, to wyczyść dokładnie na błysk i zaadaptuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki

ale gdzie ta przepustnica się znajduje i jak się ją adaptuje,zrobie to sam???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj kolegę jakiegoś na forum, co ma 2.6, bo ja mam 1.8T :biggrin: Zrobisz to sam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj gdy odpaliłem samochód chodził20 minut iobroty 1.5tys zgasiłem silnik i zdjołem kleme z akumulatora odczekałem 5 minut założyłem i obroty spadły na 0.9 ale tylko chwile i znowu 1.5 tys ,może to wina gazu o którym zapomniałem napisać(instalacja montowana w niemczech firmy TARTARINI ETA GAZ FAZOWY WTRYSK GAZU w tej chwili odłączona wymiana butli)może to jest przyczyną że komputer widzi gaz a w sumie go niema

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to jest przyczyną że komputer widzi gaz a w sumie go niema

Jak narazie, to wygląda mi to na zabrudzoną przepustnicę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opis ten tyczy się do każdego modelu silnika?

i czym przepustnice wyczyścić??

czy można ją w czasie czyszczenia uszkodzić,na co trzeba uważać???

[ Dodano: 08-04-2007, 18:59 ]

może wypowie się jakiś kolega który posiada silnik 2.6 v6 w tej sprawie będe bardzo wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
czy można ją w czasie czyszczenia uszkodzić

Jeśli nie będziesz się bawił w odkręcanie części elektronicznych przepustnicy to nie ma tam nic co mógłbyc zepsuć :wink:

na co trzeba uważać???
w zasadzie na nic. Jest to metalowy element więc nie ma się co stresować.
czym przepustnice wyczyścić??
szmatka + benzyna ekstraktycjna/ ewentualnie inne rozpuszczalniki. Wyczyść, osusz i montuj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki jutro biore się za robote

dam znać jakie są wyniki. narazie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dziś rano poszedłem przeczyścić przepustnice i ją zaadoptowć ,ale naipierw odpaliłem silnik i wszystko jak ręką odjoł obroty ok, ale co mnie zaniepokoiło to mrugająca kontrolka od chłodzenia(zimny silnik)wyłączyłem więc silnik odpaliłem jeszcze raz i wszystko ok co to może być?,dodam tylko że wczorai auto chodziło ze 20 minut temp.90 i ponad i nic się nie zapalało dziwne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz się wybrać do jakiegoś fachmana c Ci sprawdzi auto Vagiem za każdym odpaleniem masz inny problem

Też tak myślę.. Co do czujnika, to może gdzieś nie łączy, albo głupieje i trza wymienić, a tą przepustnicę to w końcu wyczyściłeś, czy nie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie robiłem wszystko wróciło do normy jak będe miał tablice pojade gdzieś się podłączyć lub sam kupie interfeis diagnostyczny ,tutaj znalazłem taki w necie czy możecie coś powiedzieć na jego temat czy jest dobry podaje link

http://www.autosoft.pl/product_info.php?cPath=23&products_id=63

[ Komentarz dodany przez: pre_pl: 10-04-2007, 08:40 ]

tu jest inny dział, o interfejsach jest osobny temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
nic nie robiłem wszystko wróciło do normy jak będe miał tablice pojade gdzieś się podłączyć lub sam kupie interfeis diagnostyczny ,tutaj znalazłem taki w necie czy możecie coś powiedzieć na jego temat czy jest dobry podaje link

http://www.autosoft.pl/product_info.php?cPath=23&products_id=63

w dziale Diagnostyka VAG masz bardzo dużo informacji na temat interfejsów. Bez problemów dostaniesz na allegro tani i równie dobry, co ten z twojego linku, interfejs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...